Sobota, 25 maja 2024r. | Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Pokaż menu

Diamentowe Gody, Złota Odznaka i koncert Piotra Pilarskiego

15 maja, 2024
Diamentowe Gody, Złota Odznaka i koncert Piotra Pilarskiego

W Gminnym Kole Emerytów i Rencistów w Konopiskach, wspólnota świętuje różne ważne wydarzenia życiowe i osiągnięcia.

Jednym z wyjątkowych momentów, który ostatnio miał miejsce w kole, było obchodzenie Diamentowych Godów przez jedną z par, Państwa Krystynę i Alojzego Sobala. Ich długoletnie zaangażowanie w życie koleżeńskie nie mogło pozostać niezauważone. Serdecznie gratulujemy i życzymy im przede wszystkim zdrowia oraz kolejnych wspólnie spędzonych lat.

Diamentowe Gody

Ponadto, zespół "Walentynki" otrzymał zaszczytną Złotą Odznakę przyznaną przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Główny. To dowód uznania dla ich wkładu w rozwój lokalnej społeczności emerytów oraz zaangażowania w różnorodne inicjatywy.

Złota Odznaka

7 maja Koło Emerytów i Rencistów miało okazję uczestniczyć w niezwykłym recitalu poetycko-muzycznym, zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Konopiskach. Wieczór ten był prawdziwą ucztą dla duszy, gdzie przy blasku świec i dźwiękach muzyki Chopina, Piotr Pilarski prezentował swoje wiersze z tomiku "Animus - Serce moje". Poezja ta nie jest łatwa, ale urzekająca interpretacja Pana Piotra zachwyciła słuchaczy. Dziękujemy za niezapomniany występ i z niecierpliwością czekamy na jego kolejne dzieła.

Piotr Pilarski Gminne Koło Emerytów i Rencistów

Wspomniane wydarzenia pokazują, że życie w gminnym kole emerytów i rencistów jest pełne radości, wzajemnej troski oraz bogate w różnorodne formy kulturalnej aktywności.
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).