Wtorek, 28 września 2021r. | Imieniny: Waclawa, Tymona, Marka
Pokaż menu

Dni Gminy Konopiska – Sobótka

30 lipca, 2021
Dni Gminy Konopiska – Sobótka

 

W miniony weekend na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego „Pająk” w Konopiskach odbyła się pierwsza w tym roku duża impreza plenerowa pn. „Dni Gminy Konopiska - Sobótka”. Wydarzenie przyciągnęło prawdziwe tłumy miłośników dobrej zabawy. Gwiazdami imprezy były zespoły: „Classic” oraz „Pączki w Tłuszczu” z Tomaszem Karolakiem w składzie.

Na oficjalne otwarcie wydarzenia przybył Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi poseł Szymon Giżyński, który w swoim wystąpieniu docenił potencjał i rozwój gminy Konopiska. Wójt Jerzy Żurek tradycyjnie przyznał statuetki za zasługi na rzecz Gminy Konopiska w następujących kategoriach:

  • Samorządność” - kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Konopiskach - Magdalena Badora,
  • Przedsiębiorczość” – właściciel zakładów mięsnych „Aleksandria” – Dariusz Moczarski,
  • Oświata, kultura, sport i turystyka” - Prezes Gminnego Ludowego Klubu Sportowego LOT Konopiska – Rafał Jezierski
  • Inne szczególne osiągnięcia” – wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Konopiska. Statuetka została odebrana przez Prezesa Gminnego OSP Grzegorza Dynera. Przedstawiciele poszczególnych jednostek OSP z terenu gminy Konopiska odebrali pamiątkowe tablice i dyplomy.
  • "Inne szczególne osiągnięcia"- urodzony w Konopiskach, dziennikarz - Marek Przybylik. 

Kolejnymi tradycyjnymi elementami sobotniego wieczoru było wyłonienie zwycięzców konkursu na wianek upleciony z kwiatów i ziół, puszczanie wianków na wodę, szukanie kwiatu paproci oraz podpalenie „sobótki”.

Publiczność oczekiwała na zespół Classic, który reprezentuje nurt disco-polo i ma ogromną rzeszę fanów, co było wiadomo już na długo przed ich przyjazdem do Konopisk. Co ciekawe był to pierwszy plenerowy koncert zespołu od 21 miesięcy. Zespół Classic nie zawiódł i już od pierwszych akordów rozgrzał publiczność. Ich przeboje „Jolka, Jolka” czy „Ja dla Ciebie, Ty dla mnie” słychać było wyraźnie nawet w odległych zakątkach gminy.

Finałem sobotniej zabawy był wyjątkowy pokaz fajerwerków nad zalewem „Pająk”, który zachwycił wszystkich uczestników. Impreza taneczna prowadzona przez Pawła Kuleja trwała prawie do godziny drugiej w nocy i zakończyła pierwszy dzień.

Niedzielne wydarzenia rozpoczęły się od godziny piętnastej występami dzieci i młodzieży uczęszczających do przedszkoli i szkół na terenie gminy oraz zespołów Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Konopiskach. Tego dnia zarówno animacje dla najmłodszych, jak i konferansjerkę poprowadził radny Janusz Benesz. Na scenie pojawiły się zespoły KGW „Wiosenne Kwiaty”, Zespół Śpiewaczy Gminy Konopiska, Walentynki oraz członkowie stowarzyszenia „Prometeus”. Ponadto na Stadionie im. Ireny Szewińskiej animatorzy GCKiS oraz Lot-u Konopiska prowadzili quizy sportowo-rekreacyjne dla dzieci, natomiast w budynku GCKiS trwała akcja szczepień przeciwko COVID-19. Tego dnia zaszczepiono 60 osób.

W ramach imprezy działały także liczne atrakcje wesołego miasteczka, stoiska gastronomiczne oraz jazda konna prowadzona przez instruktorów z „Osady Piła”.

Na zakończenie tego dnia wystąpił zespół „Pączki w Tłuszczu”, który pod wodzą Tomasza Karolaka dał prawdziwy show i efektowny popis na scenie. Ostatnim akordem był wspólny występ z muzykami Orkiestry Dętej OSP Konopiska w specjalnie na ten występ opracowanej aranżacji. Licznie zgromadzona publika oczekiwała na autografy i wspólne fotografie z Tomkiem Karolakiem, który nie zawiódł i spełnił oczekiwania fanów.

Tym sposobem dobiegły końca Dni Gminy Konopiska, które na długo zostaną w naszej pamięci, szczególnie, że ostatnie półtora roku to czas walki z pandemią i brak możliwości organizacji tego typu przedsięwzięć.

Wójt Gminy Konopiska wraz z Dyrektorem Gminnego Centrum Kultury i Sportu dziękują pracownikom GCKiS oraz GOPS uczestniczącym przy organizacji akcji szczepień, Ochotniczym Strażom Pożarnym, Przedstawicielkom KGW, sponsorom, pozostałym organizacjom pozarządowym, wolontariuszom, partnerom, wszystkim artystom, którzy uświetnili swoimi prezentacjami Dni Konopisk, animatorom LOT i każdej osobie która przyczyniła się do zorganizowania wspaniałego święta naszej gminy.
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).