Środa, 29 listopada 2023r. | Imieniny: Blazeja, Saturnina
Pokaż menu

Droga Wojewódzka nr 908 – czy chcemy mieć chodniki i ciągi rowerowe?

26 maja, 2016
Leśniczówka w Hutkach - Przykuta / Wikipedia / GFDL Leśniczówka w Hutkach - Przykuta / Wikipedia / GFDL

Poruszony temat jest na tyle poważny, że podjęliśmy wyjątkowo decyzję o publikacji na łamach Pasma w całości interpelacji i odpowiedzi uzyskanej z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Interpelacja Radnego Gminy Konopiska została przesłana do decydentów z prośbą o zajęcie stanowiska. Pragniemy zwrócić Państwa uwagę podczas lektury na rozbieżności interpretacji przepisów. Nasuwa się jeden wniosek, że działanie Pana Radnego Stanisława Górniaka jest niczym innym, jak wprowadzaniem w błąd mieszkańców i jednocześnie działaniem na szkodę lokalnej społeczności. Jak wynika z sentencji pisma, na odcinku drogi znajdującej się na terenach Gminy Konopiska wykonawca może odstąpić od projektowania i wykonania chodników i ciągów rowerowych ujmując w projekcie tylko przebudowę jezdni. Pytanie nasuwa się samo: Czy mieszkający prze drodze DW 908 chcą, aby zostały zaplanowane i wybudowane chodniki oraz ciągi rowerowe?

kategoria: Powiązane pliki [3]
formatNazwa plikuData publikacjiRozmiarPobierz
jpg Zarząd Dróg Wojewódzkich116-05-25 20:34731.68KB
pobierz
plik: Zarząd Dróg Wojewódzkich1
jpg Zarząd Dróg Wojewódzkich 216-05-25 20:34340.08KB
pobierz
plik: Zarząd Dróg Wojewódzkich 2
doc Bądźmy mądrzy przed szkodą - Stanisław Górniak16-05-25 20:3533KB
pobierz
plik: Bądźmy mądrzy przed szkodą - Stanisław GórniakGmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).