Środa, 12 czerwca 2024r. | Imieniny: Janiny, Onufrego, Leona
Pokaż menu

Dzień Dziecka

03 czerwca, 2024
Urząd Gminy Konopiska - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0 Urząd Gminy Konopiska - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0

W minioną niedzielę, 2 czerwca 2024 roku, na stadionie im. Ireny Szewińskiej w Konopiskach miał odbyć się piknik z okazji Dnia Dziecka. Niestety, kapryśna pogoda pokrzyżowała plany i z powodu opadów deszczu wydarzenie zostało przeniesione na Gminną Halę Sportową w Konopiskach. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, radość i uśmiechy dzieci nie miały końca.

Gminne Centrum Kultury i Sportu przygotowało bogaty program pełen atrakcji. Dzieci mogły bawić się na dmuchańcach, które cieszyły się ogromną popularnością. Wśród nich znalazły się takie hity jak SpongeBOB , dinozaur dino czy bardzo długi tor przeszkód.

Przeciąganie liny wraz z obecnym Wójtem gminy Konopiska Arturem Brędzel i po przeciwnej stronie byłym wójtem gminy, a obecnie Wiceprzewodniczącym Radny Powiatu Jerzym Sochą  dostarczały dzieciom mnóstwo emocji i zdrowej rywalizacji. Wygrana drużyna - obecnego wójta - otrzymała pamiątkowe nagrody. Nie zabrakło również kreatywnych zajęć, takich jak malowanie buziek, układanie klocków czy gra w warcaby. Były wyścigi na konikach drewnianych i slalom w specjalnych goglach utrudniających chodzenie. Te atrakcje sprawiły, że każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie i w pełni cieszyć się tym wyjątkowym dniem.

Oprócz licznych atrakcji, na uczestników czekały pyszne smakołyki. Nie zabrakło tradycyjnych przysmaków, które kojarzą się z dzieciństwem tj. wata cukrowa, popcorn czy hot-dogi. „Cukierkolandia” przygotowała słodkie warsztaty i każde dziecko mogło przygotować swojego własnego lizaka.

Mimo zmiany lokalizacji, Dzień Dziecka w Konopiskach okazał się wielkim sukcesem. Dzieci i rodzice wspólnie bawili się i uczestniczyli w przygotowanych atrakcjach a przy tym cieszyli się z tego wyjątkowego dnia. Hala sportowa, choć znacząco różniła się od otwartej przestrzeni stadionu, stała się miejscem pełnym uśmiechu i radości dzieci.
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).