Sobota, 20 lipca 2024r. | Imieniny: Czeslawa, Hieronima, Malgorzaty
Pokaż menu

DZIEŃ RODZINY I FESTIWAL SZKOŁY Z KLASĄ W SP W KONOPISKACH

08 czerwca, 2016
Fragment użytku ekologicznego Jeziorko w pobliżu Korzonka - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Fragment użytku ekologicznego Jeziorko w pobliżu Korzonka - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

 

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Konopiskach upłynął w rodzinnej atmosferze. Tego ranka uczniowie przybyli razem ze swoimi rodzicami, babciami i dziadkami oraz rodzeństwem. Wszyscy spotkali się w hali sportowej. Po powitaniu zebranych przez panią dyrektor rozpoczęło się przedstawienie „Czerwony kapturek szuka księcia”, przygotowane przez koło teatralne „teatrzyk.pl”. Goście z uwagą śledzili perypetie baśniowej postaci uwikłane w randkowanie na czacie. Sugestywną grę i pełne humoru dialogi nagradzali gromkim śmiechem. Dla młodych aktorów był to wyraz uznania poparty długimi brawami na końcu spektaklu.

Z magicznej krainy baśni w realny świat artystycznych doznań przenieśli zebranych najmłodsi uczniowie szkoły. Prezentowali swój talent w piosence, w tańcu i popisach cyrkowych, a rodzice z dumą oglądali występy swoich pociech. Kolejnym punktem programu była prezentacja działań uczniów zaangażowanych w projekt „Szkoła z Klasą”. Hasło festiwalu: „Szkoła z Klasą, my ją znamy, bo my do niej uczęszczamy” umieszczone na chorągiewkach powiewało na trybunach. Wielokrotnie też było skandowane przez wszystkich uczniów między kolejnymi częściami festiwalu, na które złożyły się m. in: prezentacja multimedialna, pokaz mody greckiej, popisy sprawności i umiejętności sportowców, prezentacja uczniowskich pasji. Do szkoły przybyły nawet zwierzaki z wdziękiem występujące przed publicznością.

            Imprezę zwieńczył przyjazd na parking przed halę sportową wozu policyjnego i strażackiego. Dzieci miały okazję poznać wyposażenie, sprzęt, a nawet mogły przymierzyć elementy munduru. Aby wzmóc bezpieczeństwo uczniów na drodze pani policjant podarowała wszystkim odblaskowe opaski. 
Spotkanie z przedstawicielami służb mundurowych cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno chłopców jak i dziewcząt.

W tym świątecznym dniu pamiętano nie tylko o pokarmie dla ducha i rozwoju intelektu. Ciału zapewniono pieczone kiełbaski, ciasto i napoje.

Impreza była udana. Uczestnikom dopisywał humor, a słoneczna aura zachęcała do zabawy.

J. Bogatek
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).