Piątek, 18 czerwca 2021r. | Imieniny: Marka, Elzbiety
Pokaż menu

E-TWINNING „THE FUTURE IS IN MY HANDS”

21 kwietnia, 2021
E-TWINNING „THE FUTURE IS IN MY HANDS”

 

Uczniowie klas I-III  Szkoły Podstawowej w Konopiskach uczestniczą w międzynarodowym projekcie e-Twinning „The Future is in my hands” - „Przyszłość jest w moich rękach”.  W marcu rozpoczęliśmy współpracę ze szkołami  z Turcji, Czech oraz z Polski.

Celem projektu jest przekazanie uczniom wiedzy na temat konsekwencji globalnego ocieplenia i zmian klimatycznych. Chcemy podnieść świadomość w tej kwestii oraz jak ważny jest recykling dla ochrony przyrody i naszego życia w przyszłości.

W czasie trwania projektu uczniowie wykonują różne zadania oraz doświadczenia. Nawiązali nowe przyjaźnie z uczniami z innych krajów grając w interaktywne gry edukacyjne.

Pomimo nauczania zdalnego i utrudnionych z tym działań uczniowie z zaangażowaniem wykonują różne aktywności. Mają również możliwość obserwacji działań dzieci z innych krajów poprzez media społecznościowe. 

Edyta Walentek
SP w Konopiskach 

 

 

 
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).