Wtorek, 5 grudnia 2023r. | Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty
Pokaż menu

Erasmus+ ZSP Rększowice – Praga

27 września, 2023
Erasmus+ ZSP Rększowice – Praga

W dniach od 21 do 25 sierpnia 2023r. miało miejsce wydarzenie, które w życiu jego uczestników odciśnie na pewno trwały ślad - kurs Game - Based Learning and Gamification  finansowany ze środków programu Erasmus+ odbywający się w Pradze. Wzięło w nim udział 27 pasjonatów gier i zabaw edukacyjnych z 5 krajów: Polski, Hiszpanii, Włoch, Cypru, Słowacji, Słowenii oraz Węgier,  którzy na 5 dni zanurzyli się całkowicie w szeroko rozumiany świat gier edukacyjnych. Przez ten świat prowadziła nas profesjonalna trenerka i lektorka Smriti

Praga przywitała nas piękną, słoneczną pogodą. Już od pierwszego dnia naszego wspólnego pobytu w Pradze czuć było, że ten kurs będzie wyjątkowy. Wszyscy byliśmy ciekawi, kto jeszcze zjawi się na kursie, poznawaliśmy uczestników i oswajaliśmy się z miejscem - niezwykłą, kreatywną przestrzenią, gdzie odbywał się kurs. Organizatorem kursu był ITC International Training Center, który stanął na wysokości zadania. Cały kurs przeprowadzony był na bardzo wysokim poziomie zarówno organizacyjnym jak i merytorycznym. Każdego dnia poznawaliśmy i odkrywaliśmy nowe metody pracy z uczniami, które na pewno pomogą nam uatrakcyjnić nasze lekcje. Nie zabrakło gier zespołowych, outdoor lesson,blended learning, kodów QR czy atrakcyjnych edukacyjnie aplikacji story jumper, vocaroo, goosechase, które możemy wykorzystać na zajęciach. Na koniec kursu odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów uczestnictwa w projekcie.

Po zajęciach mogliśmy odkrywać piękno „miasta tysiąca wież” i zanurzyć się w jego kulturze. Odkryć zawiłości Zamku Praskiego, podziwiać Katedrę Św. Wita, zwiedzić dzielnicę żydowską Josefov, Starówkę, wybrać się na spacer wzdłuż Mostu Karola lub podziwiać widok z wieży widokowej Petřín, delektując się domową kuchnią czeską.

Wspomnienia z cudownej Pragi zostaną z nami na bardzo długo.

Koordynator projektu

Sybilla Hofman-Migdalska

Logo Erasmus
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).