Niedziela, 14 kwietnia 2024r. | Imieniny: Bereniki, Waleriana, Justyny
Pokaż menu

GET READY 4 FUTURE wizyta w SP Konopiska

09 marca, 2023
Fragment użytku ekologicznego Jeziorko w pobliżu Korzonka - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Fragment użytku ekologicznego Jeziorko w pobliżu Korzonka - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

W dniach 13 - 17.02.2023 roku  w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Konopiskach  odbyła się wizyta w ramach Projektu Erasmus + „Get ready 4 future”.

Projekt dedykowany jest zagadnieniom związanym  z  robotyką, kodowaniem i projektowaniem. Szkoła gościła uczniów i nauczycieli z Włoch, Portugalii  i Macedonii Północnej. Wspólnie spędzony tydzień to  był bardzo intensywny i pracowicie spędzony  czas. Uczniowie wzięli udział w wykładzie i prezentacji robota na Politechnice Częstochowskiej. Uczestniczyli  w zajęciach  z wykorzystywaniem drukarki 3D,  a także tworzyli własne projekty. Kolejną ciekawą inicjatywą były warsztaty z robotyki z wykorzystaniem zestawów klocków Lego, które  były doskonała okazją  do wykazania się kreatywnością.

Ważny element wizyty stanowiły również   wycieczki  krajoznawcze. Nasi goście zwiedzili  Warszawę, gdzie mieli okazję  podziwiać  interaktywne  ekspozycje w Centrum  Nauki Kopernik, zobaczyli  także miasto z  ostatniego piętra  widokowego Pałacu Kultury. Stolica Polski wywarła na wszystkich duże wrażenie. Kolejny punkt   na mapie naszych wyjazdów  stanowił Kraków, gdzie  zwiedziliśmy Zamek Królewski, Stare Miasto  oraz Kazimierz. Wiele wrażeń  dostarczył  wyjazd do Wisły, którego główną atrakcję stanowił  kulig z ogniskiem i pieczonymi kiełbaskami. To  było niesamowite  przeżycie dla naszych gości, którzy w większości byli po raz pierwszy w Polsce.

Uczniowie ze szkoły Konopiskach sprawdzili się doskonale w roli gospodarzy, warto dodać, że  nasi goście spali w polskich domach. To wszystko sprawiło, że mieli okazję spróbować prawdziwej polskiej kuchni, szlifować język angielski i kompetencje społeczne.

A.Klecha, K. Ankowska
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).