Czwartek, 30 marca 2023r. | Imieniny: Anieli, Kwiryna, Leonarda
Pokaż menu

Główny Urząd Statystyczny zwraca się prośbą o udział w badaniach statystyki publicznej

09 lutego, 2016
Urząd Gminy Konopiska - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0 Urząd Gminy Konopiska - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0

Przychylność wobec ankieterów statystycznych, czas im poświęcony, zapewnią wysoką jakość uzyskanych danych statystycznych.  Ze statystyki publicznej od wielu lat korzystają nie tylko organy państwa, przedsiębiorcy, studenci i uczniowie, ale też ogół społeczeństwa. Każdy z nas poszukuje informacji o swoim kraju, województwie, regionie, czy miejscowości.  Dane pozyskiwane są przez ankieterów statystycznych, których podstawowym zadaniem jest realizacja badań w losowo wybranych gospodarstwach domowych, sprawne przeprowadzenie wywiadu oraz zebranie kompletnych i rzetelnych informacji.

Dbając  o bezpieczeństwo, w szczególności osób starszych i samotnie zamieszkujących oraz ich obawy przed oszustami Główny Urząd Statystyczny informuje, iż:

  1. przeprowadzający badanie ankieter może wykonywać  pracę tylko  z ważną legitymacją i upoważnieniem, potwierdzającymi jego tożsamość, jako pracownika Urzędu Statystycznego.
    Tożsamość ankietera na terenie województwa śląskiego można sprawdzić:
  2. dzwoniąc pod numer  32 77 91 291, 32 77 91 200 wew. 291 lub kom. 695 255 244
  3. kontaktując się drogą elektroniczną z Kierownikiem Wydziału Badań Ankietowych
    p. Dorotą Gwóźdź  email

Można też  najpierw sprawdzić tożsamość ankietera dzwoniąc do Urzędu Statystycznego w Katowicach i dopiero wówczas uzgodnić termin wizyty ankietera. Takie działanie  zapewni mieszkańcom bezpieczeństwo i jednocześnie pozwoli wykonywać pracę ankieterom. Link do wzorów legitymacji i upoważnienia:  http://katowice.stat.gov.pl/co-gdzie-jak-zalatwic/gdy-skontaktuje-sie-z-nami-ankieter/  .

GUS informuje, że w ramach akcji popularyzującej badania, w cyklu „Ankieter US może zapukać do drzwi” na stronie Urzędu Statystycznego http://katowice.stat.gov.pl/ zamieszczane są ulotki dotyczące badań ankietowych aktualnie realizowanych w terenie, gdzie można znaleźć informacje: kto bierze udział w badaniu, jaki jest jego cel i znaczenie, w jakim terminie będzie przeprowadzane i jaką metodą (wywiad bezpośredni, telefon, Internet). Więcej informacji o badaniach ankietowych na stronie internetowej GUS http://form.stat.gov.pl/BadaniaAnkietowe/2016/index.htm.

(I.D.)

Źródło: http://www.konopiska.pl/urzad/aktualnosci/Glowny-Urzad-Statystyczny-zwraca-sie-prosba-o-udzial-w-badaniach-statystyki-publicznej/idn:926
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).