Środa, 31 maja 2023r. | Imieniny: Anieli, Petroneli
Pokaż menu

GMINA KOŃCZY SPRZEDAŻ WĘGLA

25 kwietnia, 2023
Urząd Gminy Konopiska - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0 Urząd Gminy Konopiska - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0

Urząd Gminy Konopiska informuje, że bazując na obecnie obowiązującym stanie prawnym z dniem 14 kwietnia zakończono procedurę przyjmowania wniosków o zakup węgla, rozpoczynając jednocześnie proces podsumowania i zakończenia preferencyjnej sprzedaży opału.

 
W związku z tym faktem poniżej przedstawiamy kilka istotnych aktualnych informacji, związanych z końcową sprzedażą węgla przez samorząd.

 
Wszystkie osoby, które złożyły wniosek o zakup węgla i były informowane przez pracowników Urzędu o konieczności dokonania wpłaty za opał - proszone są o jak najszybsze jej uiszczenie. Nieprzekraczalny termin dokonania opłaty to 30 kwietnia b.r.

Prosimy również, aby te osoby które są na listach odbiorców węgla i były informowane przez pracowników Urzędu o tym fakcie, ale jeszcze węgla nie odebrały ze składu - aby postarały się zrobić to jak najszybciej. Wydawanie węgla ze składów wszystkim wnioskodawcom będzie prowadzone do 30 kwietnia b.r.

  
Informujemy również, że w ramach prowadzonej obecnie sprzedaży węgla, Urząd Gminy Konopiska nie będzie już sprowadzał węgla w sortymencie ekogroszek. W związku z tym wnioski Mieszkańców o zakup paliwa stałego w sortymencie ekogroszek, którzy nie byli informowani przez pracowników Urzędu o konieczności dokonania wpłaty, pozostaną bez rozpoznania.

 

Na chwilę obecną jest dostępny jeszcze na składzie opał w sortymentach grubych (orzech, kostka). Możliwość zakupu tych sortymentów bez ograniczeń ilościowych, będzie możliwy po wejściu w życie znowelizowanych przepisów o zakupie preferencyjnym paliwa stałego, które pozwolą gminie na uruchomienie sprzedaży końcowej w terminie od 1 maja 2023r. do dnia 31 lipca 2023r.

Wszystkie powyższe informacje wiążą się z koniecznością formalnego zakończenia i rozliczenia preferencyjnej sprzedaży węgla przez Urząd Gminy Konopiska za okres grzewczy od 2022 do 30.04.2023.

 
W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny z Urzędem pod numerem telefonów: 32 328 20 57 wew. 51.
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).