Piątek, 19 kwietnia 2024r. | Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Pokaż menu

Gminny Dzień Kobiet 2024

11 marca, 2024
Leśniczówka w Hutkach - Przykuta / Wikipedia / GFDL Leśniczówka w Hutkach - Przykuta / Wikipedia / GFDL

W sobotę 9-go marca 2024 r. w Gminnej Hali Sportowej w Konopiskach odbył się coroczny Gminny Dzień Kobiet. Mieszkańcy naszej gminy i nie tylko, przyjęli zaproszenie i zjawili się na uroczystości. Organizatorzy zadbali o odpowiednią otoczkę wydarzenia, proponując Paniom bezpłatne badanie wzroku przygotowane przez Salon Optyczny Family oraz stoisko z kosmetykami Oriflame, przy którym panie mogły zapisać się na zabiegi kosmetyczne.

Rozpoczęcie uroczystości było chwilą wzruszeń i podziękowań. Wójt Gminy Jerzy Żurek wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Edwardem Bałdygą złożyli życzenia wszystkim Paniom. Wyrazem wdzięczności było przekazanie bonów podarunkowych na ręce przedstawicielek 11 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy oraz przedstawicielki Gminnego Koła Emerytów i Rencistów, które stoją na straży ocalenia od zapomnienia naszych tradycji, na które zawsze możemy liczyć i są wizytówką Gminy Konopiska. Na scenie nie mogło również zabraknąć Pań, które wniosły w gminną edukację i kulturę ogromny wkład pracy. Podziękowania z symbolicznie wręczoną różą były wyrazem uznania dla ich wkładu w życie naszej społeczności lokalnej. Tradycji stało się zadość i wszystkie zgromadzone Panie zostały obdarowane upominkami, tym razem otrzymały pachnące świeczki.

Koncert prowadził Marcin Kowalski dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Konopiskach. Pierwszym punktem gminnego Dnia Kobiet był efektowny występ w wykonaniu Mażoretek „Szyk”, które pod kierunkiem Magdaleny Chętkowskiej zaprezentowały profesjonalne układy, budząc zachwyt i podziw zgromadzonej publiczności.

Śpiewającą gwiazdą wieczoru był Michał Milowicz, artysta wszechstronny, który swoim energetycznym wykonaniem największych przebojów Elvisa Presleya przeniósł wszystkich do szalonych lat 60. Jego występ, pełen brawury i efektowności, zakończył się gromkimi brawami i owacjami na stojąco. Poza coverami, Milowicz zaprezentował także własne utwory, czym zapewnił publiczności niezapomniane wrażenia muzyczne.

Na koniec byliśmy świadkami zapierającej dech w piersiach prezentacji. Oliwa Hajduk, Mistrzyni Polski w Akrobatyce Powietrznej, wykonując taniec, zawieszona na szarfach na wysokości 8 metrów nad podłogą, wzbudziła podziw i zachwyt występem pełnym gracji i wdzięku.

Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Panie miały także możliwość wykonania sobie pamiątkowego zdjęcia na specjalnie przygotowanej ławeczce usytuowanej w holu głównym Gminnej Hali Sportowej.

Serdecznie dziękujemy artystom, partnerom imprezy, wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie Gminnego Dnia Kobiet oraz przybyłym gościom za wspólną zabawę. Szczególne podziękowania kierujemy do Zakładu Stolarskiego Miedziński, Iwony Rębisz Salon Optyczny Family, Kwiaciarni Magiczny Ogród, Pań z kosmetykami Oriflame oraz pracowników GCKiS w Konopiskach za przygotowanie imprezy.

Mamy nadzieję, że humor i optymizm wyniesiony ze spotkania będzie towarzyszył mieszkankom naszej Gminy przez cały rok.
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).