Sobota, 13 kwietnia 2024r. | Imieniny: Przemyslawa, Hermenegildy, Marcina
Pokaż menu

Gminny Dzień Kobiet

06 marca, 2023
Leśniczówka w Hutkach - Przykuta / Wikipedia / GFDL Leśniczówka w Hutkach - Przykuta / Wikipedia / GFDL

W niedzielę 5-go marca 2023 r. w Gminnej Hali Sportowej w Konopiskach z inicjatywy Wójta Gminy Konopiska Jerzego Żurka odbył się coroczny Gminny Dzień Kobiet. Mieszkańcy naszej gminy i nie tylko, nie zawiedli i zjawili się na uroczystości. Organizatorzy zadbali o odpowiednią otoczkę wydarzenia, proponując Paniom stoiska z przepięknie pachnącymi świeczkami i innymi gadżetami od firmy „nasti” Sybilla Olszewska, z kompozycjami kwiatowymi, również w aranżacji wielkanocnej od „Sisters Flower” oraz z niesamowicie pachnącymi i precyzyjnie ozdobionymi piernikami od KGW Łaziec.

Życzenia wszelkiej pomyślności Wszystkim Paniom złożyli Wójt Gminy Konopiska Jerzy Żurek oraz Przewodniczący Rady Gminy Konopska Edward Bałdyga. Tradycji stało się zadość i Panie zostały obdarowane upominkami lecz tym razem zamiast słodyczy otrzymały pachnące mydełka przygotowane przez „Owczarkową Zagrodę”.

Koncert prowadził Marcin Kowalski dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Konopiskach. W pierwszej kolejności na scenie pojawił się duet DUO PERFORMACE przenosząc wszystkich w zaczarowany świat operetki. Pani Monika Biderman-Pers i Pan Piotr Karzełek ze swoimi piękne brzmiącymi głosami i sceniczną charyzmą oraz naturalnością stworzyli widowisko nie tylko miłe w odbiorze, ale też pełne wytwornego szyku i klasy. Publiczność z zachwytem wysłuchała znane melodie operetkowe, musicalowe oraz filmowe we wspaniałej aranżacji śpiewu i tańca. Występ zakończył się odśpiewaniem utworu „It’s time to say goodbye” przy zgaszonym oświetleniu i zapalonych jedynie latarkach z telefonów. Koncert zakończył się gromkimi brawami publiczności.

Po zakończeniu części operetkowej scenę przejęły nasze niesamowite Mażoretki „Szyk” pod kierunkiem Magdaleny Chętkowskiej prezentując, jak zawsze profesjonalny układ. Obydwie grupy, najstarsza i średnia pokazały, że choreografia oraz efektowne podrzuty batonami budzą szczególne zainteresowanie widzów i nie pozawalają im się nudzić!

Serdecznie dziękujemy artystom, partnerom imprezy, wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie Gminnego Dnia Kobiet oraz przybyłym gościom za wspólną zabawę. Podziękowania kierujemy do pracowników GCKiS w Konopiskach za przygotowanie imprezy.

Mamy nadzieję, że humor i optymizm wyniesiony ze spotkania będzie towarzyszył mieszkankom naszej Gminy przez cały rok.
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).