Poniedziałek, 10 maja 2021r. | Imieniny: Izydora, Antoniny, Symeona
Pokaż menu

Gospodynie z Kopalni wystąpią w telewizji śniadaniowej

12 sierpnia, 0021
Gospodynie z Kopalni wystąpią w telewizji śniadaniowej

 

Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Kopalni wystąpią w najbliższy czwartek 13 sierpnia w telewizji śniadaniowej TVP. Panie opowiedzą o zwyczajach związanych z wypiekaniem tradycyjnego, wiejskiego chleba. Zapraszamy do śledzenia występu naszych Mieszkanek.

„Nasze gospodynie przygotowują się do wyjazdu piekąc chleby, robiąc masło. Zabierzemy do Warszawy również swojskie miody, konfitury z czerwonej porzeczki oraz ser z ziołami i czarnuszką. Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny ekipa programu „Pytanie na śniadanie” zaprosiła nas do siebie. Zapraszamy wszystkich do oglądania od godz. 9.00” – powiedziała Przewodnicząca KGW Kopalnia p. Ola Szczepańska.

Życzymy udanego występu!

O.Muc

Fot. dzięki uprzejmości p. Oli Szczepańskiej
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).