Niedziela, 25 lutego 2024r. | Imieniny: Wiktora, Cezarego
Pokaż menu

Gospodynie z Kopalni wystąpią w telewizji śniadaniowej

12 sierpnia, 0021
Gospodynie z Kopalni wystąpią w telewizji śniadaniowej

 

Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Kopalni wystąpią w najbliższy czwartek 13 sierpnia w telewizji śniadaniowej TVP. Panie opowiedzą o zwyczajach związanych z wypiekaniem tradycyjnego, wiejskiego chleba. Zapraszamy do śledzenia występu naszych Mieszkanek.

„Nasze gospodynie przygotowują się do wyjazdu piekąc chleby, robiąc masło. Zabierzemy do Warszawy również swojskie miody, konfitury z czerwonej porzeczki oraz ser z ziołami i czarnuszką. Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny ekipa programu „Pytanie na śniadanie” zaprosiła nas do siebie. Zapraszamy wszystkich do oglądania od godz. 9.00” – powiedziała Przewodnicząca KGW Kopalnia p. Ola Szczepańska.

Życzymy udanego występu!

O.Muc

Fot. dzięki uprzejmości p. Oli Szczepańskiej
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).