Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

I Wiosenny Rajd na Orientację

30 kwietnia, 2024
Leśniczówka w Hutkach - Przykuta / Wikipedia / GFDL Leśniczówka w Hutkach - Przykuta / Wikipedia / GFDL

W dniu 28 kwietnia 2024 odbył się I Wiosenny Rajd na Orientację zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. Przyciągnął on wszystkich entuzjastów rekreacji na świeżym powietrzu nie tylko z terenów Gminy Konopiska, ale również z Częstochowy, Miedźna, a także z Krakowa. W rajdzie uczestniczyło ok. 130 zawodników w różnym wieku. Uczestnicy mieli do wyboru trzy trasy, dopasowane do różnych poziomów umiejętności i kondycji fizycznej: pieszą rodzinna (10 km), pieszą wiosenną (25 km) oraz rowerową (40 km).

Rajd nie tylko stanowił doskonałą okazję do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, ale także wymagał od uczestników zręczności orientacyjnych. Każda trasa prowadziła przez urozmaicone tereny, co dodatkowo sprawiało, że wyprawa była pełna atrakcji i wyzwań. Kluczem do sukcesu było odnalezienie wyznaczonych punktów kontrolnych zgodnie z mapą, co wymagało nie tylko fizycznej sprawności, ale także umiejętności interpretacji terenu i orientacji w terenie.

Pierwsze osoby w poszczególnych kategoriach, które wróciły najszybciej i odnalazły bezbłędnie wszystkie punkty zostały nagrodzone upominkami, natomiast każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal.

Dziękujemy za pomoc w organizacji rajdu Karolinie Nowak, a Krzysztofowi Świtalskiemu za profesjonalne wykonanie map.

 
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).