Czwartek, 30 maja 2024r. | Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana
Pokaż menu

Inauguracyjna Sesja Rady Gminy Konopiska

08 maja, 2024
Fragment użytku ekologicznego Jeziorko w pobliżu Korzonka - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Fragment użytku ekologicznego Jeziorko w pobliżu Korzonka - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

W dniu 7 maja 2024 r. o godzinie 13:00 w Gminnej Hali Sportowej w Konopiskach odbyła się I sesja Rady Gminy Konopiska. Wydarzenie miało doniosłe znaczenie dla lokalnej społeczności, ponieważ było inauguracją nowej kadencji rady gminy i wójta. Sesję rozpoczął najstarszy stażem radny senior Andrzej Janik, który stwierdził jej prawomocność. Następnie wręczono radnym i nowemu wójtowi gminy Konopiska Arturowi Brędzlowi zaświadczenia o wyborze i objęciu mandatów.

Kolejnym ważnym momentem było złożenie ślubowania przez radnych oraz wójta. To symboliczne zobowiązanie do lojalnej służby dla dobra społeczności, które stanowi jedną z fundamentalnych wartości samorządu.

Następnie, w tajnym głosowaniu, dokonano wyboru Przewodniczącego Rady Gminy Konopiska oraz Wiceprzewodniczących Rady Gminy, którzy będą wspierać Przewodniczącego w jego obowiązkach oraz w przypadku jego nieobecności, mogą pełnić jego funkcje.

Pierwsza sesja Rady Gminy Konopiska była momentem symbolicznym, ale również praktycznym, gdyż to na niej zostały ustalone zasady pracy Rady na najbliższe lata oraz wybrane osoby odpowiedzialne za kierowanie lokalnym samorządem. To ważne wydarzenie dla mieszkańców gminy Konopiska, którzy mają nadzieję na skuteczną i efektywną pracę swojego samorządu na rzecz rozwoju gminy.

Oficjalny skład samorządu przedstawia się następująco:

Wójt Gminy Konopiska - Artur Brędzel

Rada Gminy:

 1. Przewodnicząca: Agnieszka Chmielewska
 2. Wiceprzewodniczący: Mateusz Haczyk
 3. Wiceprzewodniczący: Barbara Jabłońska
 4. Krzysztof Bączyński
 5. Beata Glińska
 6. Kamila Jagusiak
 7. Andrzej Janik
 8. Przemysław Kowalski
 9. Beata Kromołowska-Żurek
 10. Karolina Książek
 11. Marcin Poleszczuk
 12. Maja Sikora
 13. Agnieszka Strużykowska
 14. Anna Świtek
 15. Piotr WojciechowskiGmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).