Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

Informacja

22 marca, 2016
Urząd Gminy Konopiska - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0 Urząd Gminy Konopiska - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0

W zawiązku z trwającymi pracami projektowymi przebudowy drogi wojewódzkiej nr 908 na odcinku Częstochowa - Tarnowskie Góry, przebiegającej m. in. przez miejscowości Wygoda, Wąsosz, Łaziec, Rększowice, Hutki informuję, że w ramach projektu zostaną uwzględnione i wykonane tylko zjazdy do posesji dotychczas istniejące. W ramach prac projektowych nie będą uwzględnione nowe zjazdy (pismo Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach  nr WD-U.6015.Z-4.2016.DFAM.1688.16 z dnia 04.02.2016r.).W związku z powyższym  wykonanie nowego zjazdu z drogi wojewódzkiej należy do właściciela lub użytkownika nieruchomości przyległej do drogi po zgłoszeniu i uzyskaniu w drodze administracyjnej  zezwolenia na lokalizację nowego zjazdu w Zarządzie Dróg Wojewódzkich, ul. Lechicka 24, 40-609 Katowice. 

Wójt Gminy Konopiska
mgr inż. Jerzy Żurek
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).