Środa, 17 lipca 2024r. | Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Pokaż menu

Informacja dotycząca wpłat podatków

02 sierpnia, 0021
Leśniczówka w Hutkach - Przykuta / Wikipedia / GFDL Leśniczówka w Hutkach - Przykuta / Wikipedia / GFDL

Z uwagi na powtarzające się przypadki wpłat podatków od osób fizycznych w niewłaściwych kwotach informuje się, że zgodnie z art. 63 § 1 ordynacji podatkowej (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325)  kwoty w prawie podatkowym zaokrągla się do pełnych złotych w ten sposób, że końcówki kwot wynoszące mniej niż 50 groszy pomija się, a końcówki kwot wynoszące 50 i więcej groszy podwyższa się do pełnych złotych.

PRZYKŁAD

- Jeżeli kwota należnego podatku wyniesie 1000,43 zł, to podatnik, zgodnie z regułami zaokrąglania zobowiązany będzie do zapłaty 1000 zł.

- Jeżeli natomiast kwota należnego podatku wyniesie 1000,50 zł, to podatnik zobowiązany będzie do zapłaty 1001 zł. 

UWAGA 

Kwoty podatku należne do zapłaty w poszczególnych czterech terminach są wykazane w drugiej tabeli znajdującej się na decyzji w sprawie wymiaru z czego wynika, że raty zobowiązania podatkowego wymagane do zapłaty są zawsze w pełnych złotych.
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).