Czwartek, 7 grudnia 2023r. | Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora
Pokaż menu

Informacja o dofinansowaniu do magazynów energii

25 października, 2023
Informacja o dofinansowaniu do magazynów energii

Od środy, 25 października do 15 listopada mieszkańcy Gminy Konopiska  mogą składać ankiety w Urzędzie Gminy w związku z dotacjami na montaż tzw. magazynów energii.

Mieszkańcy Gminy będą mogli skorzystać z dotacji z planowanego do  pozyskania dofinansowania w ramach działania 2.6 Odnawialne Źródła Energii, a przewidywany poziom dofinansowania to do 85%.

Magazyn energii jest urządzeniem pozwalającym na gromadzenie wyprodukowanej przez panele fotowoltaiczne energii elektrycznej, której nie możemy zużyć w bieżącej chwili - tak aby z tej energii można było skorzystać w okresie późniejszym (np. w razie awarii, ale także po zmroku - gdy panele nie pracują). Dzięki magazynowi sprzęt elektryczny zasilany jest prądem z OZE dłużej optymalizuje się zatem wskaźnik zużycia energii w gospodarstwie domowym. Przekłada się to bezpośrednio na nasze oszczędności, daje większą niezależność od sieci energetycznej. Latem może w ogóle zapewniać dużą samowystarczalność, uwalniając nas okresowo od konieczności zakupu prądu od dystrybutora.

Magazyn energii jest montowany na ścianie lub na podłożu (wolnostojący), wystarczy około 2 m2 wolnego miejsca. Najlepiej jako miejsce do instalacji wybrać np. ogrzewany garaż bądź kotłownię. W przypadku, gdy magazyn będzie uzupełnieniem instalacji fotowoltaicznej najczęściej montuje się go w pobliżu inwertera. Magazyn powinien znajdować się w miejscu, którego temperatura nie przekracza 30 °C, oraz nie jest niższa niż 10 °C.

Podstawą udziału w projekcie jest złożenie wypełnionej ankiety oraz podpisanie indywidualnej umowy z firmą DOEKO Group Sp. z o.o. (która jest głównym wykonawcą) na wykonanie indywidualnej analizy technicznej, która obejmie:

  • oszacowanie zapotrzebowania na energię elektryczną gospodarstwa domowego,
  • weryfikację możliwej do zainstalowania magazynów energii,
  • dobór optymalnej mocy/pojemności instalacji,
  • prognozę wyprodukowanej ilości energii elektrycznej przez źródło OZE,
  • określenie minimalnych wymogów technicznych komponentów instalacji,
  • wytyczne dotyczące posadowienia instalacji;
  • opracowanie Raportu.

Wzory umów na wykonanie inspekcji oraz ankiety uczestnictwa w Projekcie są dostępne w Urzędzie Gminy i na stronie gminy (www.konopiska.pl).

W przypadku zainteresowania należy wypełnioną ankietę potwierdzającą zamiar udziału w projekcie złożyć w Urzędzie Gminy Konopiska, ul Lipowa 5 w godzinach pracy urzędu. Wraz z ankietą powinna zostać również dostarczona do urzędu podpisana umowa na wykonanie inspekcji. Umowę należy podpisać w dwóch egzemplarzach i jeden dostarczyć do tutejszego urzędu (wszystkie podpisane umowy zostaną zbiorczo przekazane do ww, firmy).

Złożenie ankiety i podpisanie umowy na wykonanie indywidualnej analizy technicznej możliwości montażu magazynów energii oraz jej pozytywny wynik na terenie danej nieruchomości nie stanowi gwarancji otrzymania dofinansowania na jej budowę z Programu bądź z jakiegokolwiek innego źródła finansowania.

Mieszkańcy zainteresowani udziałem w Projekcie mogą uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania lub skorzystać z pomocy pod numerem telefonu: DOEKO Group - 12 446 42 97, email: dt@doekogroup.pl

Kategoria:
Powiązane pliki [2]
FormatNazwa pliku (kliknij aby pobrać)PobierzZobacz
Kategoria: Pliki
pdf
Ankieta Informacyjna

ilość pobrań: 1


Ankieta Informacyjna 236,05KB


zobacz

pdf
Prezentacja ze spotkań

ilość pobrań: 1


Prezentacja ze spotkań 851,86KB


zobacz
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).