Piątek, 24 września 2021r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

Informacja w sprawie numeru alarmowego 998

08 września, 2021
Informacja w sprawie numeru alarmowego 998

Wójt Gminy Konopiska informuje, że proces przejmowania obsługi wywołań kierunkowych na numer alarmowy 998  w województwie śląskim przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach  będzie realizowany w dniach od 9 do 20 września 2021 r. 

Na chwilę obecną CPR Katowice obsługuje zgłoszenia alarmowe wpływające na numer alarmowy 112 i 997. We wrześniu 2021 r. przejmie zgłoszenia wpływające na numer alarmowy 998, wówczas osoba, która zadzwoni na ten numer dodzwoni się do operatora numerów  alarmowych, który zgodnie z procedurami zapyta o wymagane informacje i za pomocą systemu teleinformatycznego (dokument elektroniczny - tzw. formatka) przekaże zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie celem realizacji zgłoszenia.

Warto podkreślić, że z numerów alarmowych należy korzystać tylko w sytuacji potrzeby dokonania zgłoszenia alarmowego (w sytuacji zagrożenia zdrowia, życia, mienia, środowiska, bezpieczeństwa i porządku publicznego). Jeżeli mieszkańcy mają potrzebę kontaktu telefonicznego z funkcjonariuszem Państwowej Straży Pożarnej, która nie ma charakteru zgłoszenia alarmowego wówczas powinni dzwonić na numery miejskie: 34 361 55 2134 361 55 63, które dostępne są na stronie internetowej  komendy PSP w Częstochowie. 

Zgodnie z harmonogramem przełączenia nr alarmowego 998 na nr alarmowy 112 Komenda Miejska PSP w Częstochowie zostanie przełączona w dniu 20.09.2021 r., o godz. 10:00. 

Sporządził: Adrian Kosowski

 

 Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).