Poniedziałek, 17 czerwca 2024r. | Imieniny: Laury, Marcjana, Alberta
Pokaż menu

Integracyjny Dzień Dziecka z KRUSem

02 czerwca, 2023
Integracyjny Dzień Dziecka z KRUSem

1 czerwca w Olsztynie k. Częstochowy odbył się Integracyjny Dzień Dziecka. Łącznie w wydarzeniu wzięło udział ok. 200 dzieci z województwa śląskiego, Gminy Olsztyn jak i dzieci z Ukrainy, które przebywają obecnie w Ośrodku Święta Puszcza. Patronat nad imprezą sprawował Wojewoda Śląski - Jarosław Wieczorek, a głównym organizatorem przedsięwzięcia był Caritas Archidiecezji Częstochowskiej z ks. Markiem Batorem na czele oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Częstochowie. Podczas imprezy dyrektor OR KRUS w Częstochowie - pan Piotr Dobosz wraz z zastępcą panem Krzysztofem Sosnowskim i kierownikiem wydziału prewencji wręczali dyplomy pamiątkowe oraz nagrody wszystkim laureatom i wyróżnionym w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci oraz IV Ogólnopolskim Konkursie na Rymowankę dla Dzieci o Bezpieczeństwie w gospodarstwie rolnym pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”.

W organizację całego przedsięwzięcia włączyło się wiele instytucji i organizacji, a także włodarze miast i gmin, z których pochodzili laureaci, m.in.: Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy - pan Jacek Ślęczka oraz Wójt Gminy Żarnowiec - pan Grzegorz Scelina. Wszyscy obecni na imprezie chętnie wspomogli organizatorów w obdarowywaniu laureatów konkursów, a byli to m.in.: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Państwowa Inspekcja Pracy, Bank BNP Paribas, Regionalny Fundusz Gospodarczy, Ośrodek Szkolenia i Pozyskiwania Środków Unijnych - Agrofun, Stadion Śląski w Chorzowie, JSW Ochrona z Jastrzębia Zdroju. We wspólną zabawę włączyły się również służby tj.: Komenda Miejska Policji w Częstochowie, Państwowa Straż Pożarna, Inspekcja Transportu Drogowego i Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Złoty Potok. W imieniu pani europoseł Jadwigi Wiśniewskiej, upominki wręczała pani poseł Lidia Burzyńska. Z najlepszymi życzeniami dla  najmłodszych zwrócili się pan Ryszard Majer - senator, pan Mariusz Trepka - poseł, pan Robert Magdziarz - wicewojewoda śląski, a w imieniu sekretarza stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego pana Szymona Giżyńskiego, list odczytała pani Teresa Pala z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Spośród 932 prac nadesłanych z terenu województwa śląskiego w konkursie plastycznym, zostały wyróżnione 22 prace. Wśród laureatów nagrodzonych w I grupie wiekowej (klasy 0 - 3) III miejsce przyznano Zuzannie Śpiewak ze SP w Rychwałdzie, II miejsce zajęła Barbara Pawłowicz ze SP w Nędzy. Zwyciężył w tej grupie wiekowej Filip Zawada - uczeń klasy 3 SP w Nędzy.

W drugiej grupie wiekowej (klasy 4 - 8), III miejsce przyznano Igorowi Żakowi ze SP we Mstowie, II miejsce zajęła Julia Kidawa ze SP w Winownie. Zwyciężyła w tej kategorii Emilia Musielińska, uczennica 6 klasy SP w Zawadzie.

Natomiast w konkursie na rymowankę wzięło udział 55 dzieci rolników, spośród których wybrano i nagrodzono łącznie 18 prac. Wśród laureatów znaleźli się m.in.:

Kamila Ciszewska z miejscowości Szyce (gmina Pilica) - I miejsce, Bartosz Chajduga
z miejscowości Chliny (gmina Żarnowiec) - II miejsce, Alicja Gmyrek z miejscowości Poniszowice (gmina Rudziniec) - III miejsce.

Wszystkie dzieci zostały hojnie obdarowane przez sponsorów nagrodami za wysiłek włożony
w wykonanie prac i wspaniałą kreatywność.

Głównymi nagrodami w konkursie plastycznym w obu kategoriach wiekowych były elektryczne hulajnogi ufundowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Pracownicy KRUS przygotowali specjalną wystawę z wyróżnionymi pracami dzieci, co pozwoliło swobodnie podziwiać niezwykłe zdolności naszych pociech.

Organizatorzy zapewnili najmłodszym wiele atrakcji i zabaw, a wśród nich m.in.: zamki dmuchane, pokaz wozu strażackiego i policyjnego, koncert służb mundurowych, malowanie twarzy, wspólne grillowanie i zabawy.

Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń, spędzony aktywnie  na świeżym powietrzu, na szczęście pogoda dopisała, a najmłodsi korzystali do woli z licznych atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich.

Gratulujemy wszystkim laureatom, dziękujemy za aktywny udział w konkursach organizowanych przez KRUS i zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w kolejnych edycjach.

Kategoria:
Powiązane pliki [5]
FormatNazwa pliku (kliknij aby pobrać)PobierzZobacz
Kategoria: Pliki
jpg
foto+1.jpg

ilość pobrań: 1


foto+1.jpg 764,21KB


zobacz

jpg
foto+2.jpg

ilość pobrań: 1


foto+2.jpg 453,46KB


zobacz

jpg
foto+3.jpg

ilość pobrań: 0


foto+3.jpg 872,21KB


zobacz

jpg
foto+4.jpg

ilość pobrań: 0


foto+4.jpg 841,26KB


zobacz

jpg
foto+5.jpg

ilość pobrań: 1


foto+5.jpg 412,42KB


zobacz
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).