Sobota, 23 września 2023r. | Imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa
Pokaż menu

Koło Gospodyń Wiejskich w Kopalni wyróżnione w ogólnopolskim konkursie „Kobiety na Start”

06 kwietnia, 2016
Fragment użytku ekologicznego Jeziorko w pobliżu Korzonka - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Fragment użytku ekologicznego Jeziorko w pobliżu Korzonka - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

 

Konkurs jest wynikiem akcji „KGW na start”, którą pod koniec 2014 roku zapoczątkował "Tygodnik Poradnik Rolniczy". Dzięki niej poznajemy prężne grupy kobiet, które nie zawsze są zrzeszone i nie działają pod szyldem stowarzyszenia. Są po prostu grupą która wspólnie działa na rzecz integracji społecznej, promocji i kultywuje lokalne tradycje. Właśnie takie grupy organizator poszukuje i chce poprzez konkurs nagradzać.

We wrześniu 2015r. pracownicy Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji opracowali materiały prezentujące historię i teraźniejszość, tradycje i nowoczesność a w tym wszystkim liczne działania członkiń KGW w Kopalni. Zgłoszenie do konkursu zostało przesłane do siedziby redakcji w Poznaniu, gdzie komisja konkursowa po kilku miesiącach analizowania nadesłanych zgłoszeń a było ich ponad 240, wyłoniła najlepsze Koła z poszczególnych województw. W ten sposób nasze Panie znalazły się w półfinale konkursu pośród 48 grup najbardziej aktywnych kobiet w Polsce.

Finał konkursu zaplanowano podczas szóstej edycji Ogólnopolskiego Zjazdu Kół Gospodyń Wiejskich i Innych Organizacji Kobiecych z Terenów Wiejskich. Odbędzie się on 10 września 2016r. w Licheniu. Oba wydarzenia mają związek z przypadającym w tym roku jubileuszem 150-lecia kół włościanek.

Patronat honorowy nad nimi objęli abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu, Metropolita Poznański, oraz Prezydent RP Andrzej Duda i jego Małżonka Agata Kornhauser-Duda.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

GCKiR

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf 48 półfinalistów konkursu "Kobiety na start" 16-04-06 08:12 4.77MB
pobierz
plik: 48 półfinalistów konkursu "Kobiety na start"Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).