Sobota, 21 maja 2022r. | Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza
Pokaż menu

Koncert Noworoczny

18 stycznia, 2022
Koncert Noworoczny

 

16 stycznia 2022 w Kościele pw. Św. Walentego w Konopiskach odbył się Koncert  Noworoczny. Wydarzenie połączyło ze sobą pokolenia, gdyż przed publicznością wystąpiły dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. W wydarzeniu oprócz najmłodszych wokalistów wziął udział zespół Konopielki, którego instruktorem jest Ewa Błaszczyk. Wspólnie z zespołem seniorów "Wiosenne Kwiaty" wykonali kolędy i pastorałki. W drugiej części kolędowania zagrała natomiast Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Konopisk pod dyrekcją Romana Pełki. Muzycy zagrali znane utwory polskie i zagraniczne. W kościele publiczność dopisała i wraz z występującymi zaangażowała się we wspólne śpiewanie. Koncert zakończył się wspaniałym wykonaniem kolędy "Bóg się rodzi". Organizatorem koncertu było Gminne Centrum Kultury i Sportu w Konopiskach. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie koncertu oraz mieszkańcom i gościom za przybycie.
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).