Sobota, 20 lipca 2024r. | Imieniny: Czeslawa, Hieronima, Malgorzaty
Pokaż menu

Koncert w Gliwicach

08 maja, 2016
Urząd Gminy Konopiska - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0 Urząd Gminy Konopiska - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0

 

Na zaproszenie władz miasta Gliwice Orkiestra Dęta Ochotniczych Straży Pożarnych w Konopiskach wraz z mażoretkami "Szyk" uświetniła  Święto Konstytucji 3 maja. Po uroczystościach oficjalnych orkiestra z Konopisk wraz z innymi orkiestrami wzięła udział w Paradzie ulicami miasta. Na Placu Krakowskim muzycy, wspólnie z grupą taneczną zaprezentowali własny program artystyczny, który bardzo spodobał się władzom miasta i zgromadzonej publiczności. Wszyscy zostali nagrodzeni oklaskami. Po koncercie wspólnie z Orkiestrami z Leśnicy i Białej muzycy z Konopisk zagrali utwory specjalnie przygotowane na tą część uroczystości.  

Jacek Walentek
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).