Środa, 17 lipca 2024r. | Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Pokaż menu

Konsultacje społeczne w celu stworzenia mapy zagrożeń

02 marca, 2016
Leśniczówka w Hutkach - Przykuta / Wikipedia / GFDL Leśniczówka w Hutkach - Przykuta / Wikipedia / GFDL

26 lutego 2016 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Konopiskach odbyły się konsultacje społeczne z przedstawicielami gminy Konopiska. W spotkaniu, którego moderatorem był Komendant Komisariatu Policji w Blachowni podinsp. Dariusz Szyller, uczestniczyli: władze gminy na czele z panem Wójtem Jerzym Żurkiem, Radni, Sołtysi oraz zainteresowani mieszkańcy. Po części teoretycznej, w której zapoznano zebranych z celem przedsięwzięcia, którym jest stworzenie mapy zagrożeń bezpieczeństwa, głos zabrali mieszkańcy. W dyskusji zwracano uwagę na potrzebę zwiększenia ilości patroli w porze wieczorowej, przede wszystkim w weekendy. Goście podkreślali również, że dużym problemem są kierowcy, którzy poruszają się po terenie gminy z nadmierną prędkością.

Wszelkie przekazywane informacje były odnotowywane przez funkcjonariuszy, a teraz zostaną gruntownie przeanalizowane. Niewątpliwie, będą one miały znaczący wpływ na tworzoną mapę zagrożeń bezpieczeństwa naszego powiatu.

Adrian Kosowski
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).