Wtorek, 28 września 2021r. | Imieniny: Waclawa, Tymona, Marka
Pokaż menu

Krajowa Odznaka Jakości dla projektu eTwinning „The future is in my hands”

14 września, 2021
Krajowa Odznaka Jakości dla projektu eTwinning „The future is in my hands”

 

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej im.H.Sienkiewicza w Konopiskach brali udział w międzynarodywm projekcie eTwinning „The future is in my hands”.  Współpraca nad projektem rozpoczęła się 15maraca 2020r. wraz ze szkołami z Turcji (6), Czech (1) i z Polski (1). Zakończenie projektu nastąpiło 27 maja 2021r.

Celem projektu było przekazaniem uczniom wiedzy na temat konsekwencji globalnego ocieplenia i zmian klimatycznych. Uczniowie dowiedzieli się jak w/w zmiany wpłynęły na życie na naszej planecie, jakie gatunki zwierząt są najbardziej zagrożone wyginięciem. Wiedzą, jak ważna jest segregacja odpadów, recykling i oszczędzanie energii.

19 lipca 2021r.  projekt eTwinning  „The future is in my hands” otrzymał Krajową Odznakę Jakości przyznaną przez Krajowe Biuro eTwinning.

Celem przyznania Krajowej Odznaki Jakości jest wyróżnienie nauczycieli i szkół, których działania w ramach eTwinningu  reprezentują wysoki poziom. Dla nauczycieli jest to uznanie ich pracy, dla uczniów to większa motywacja do prowadzenia zaplanowanych działań, a dla szkół – publiczne potwierdzenie zaangażowania i dążenia do jakości pracy, otwartość na współpracę europejską.

Serdecznie gratuluję uczniom, nauczycielom, rodzicom oraz dyrekcji.

Koordynator projektu.

Edyta Walentek
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).