Środa, 27 października 2021r. | Imieniny: Iwony, Sabiny
Pokaż menu

Krajowa Odznaka Jakości eTwinning dla ZSP w Rększowicach za Międzynarodowy Projekt „Welcome to Poland, Welcome to Europe”

08 września, 2021
Krajowa Odznaka Jakości eTwinning dla ZSP w Rększowicach za Międzynarodowy Projekt „Welcome to Poland, Welcome to Europe”

 

W drugim semestrze roku szkolnego 2020/2021, sześcioro uczniów ZSP w Rększowicach wraz z nauczycielem języka angielskiego realizowało Międzynarodowy Projekt eTwinning „Welcome to Poland, Welcome to Europe”, za który szkoła otrzymała Krajową Odznakę Jakości eTwinning - Quality Label. Nagroda ta przyznawana jest przez Krajowe Biuro eTwinning tym nauczycielom i uczniom, których praca w ramach partnerstwa uznawana jest za wyróżniającą w naszym kraju. Jest wyrazem uznania za zaangażowanie w działania poświęcone eTwinningowi. Dla uczniów jest wspaniałą motywacją do dalszej pracy, a dla szkoły prestiżem i wyrazem otwarcia się na współpracę europejską.

Sukces naszych uczniów to efekt współpracy pomiędzy szkołami z Polski i Litwy. Uczestnicy projektu wspólnie poznawali atrakcje turystyczne w wybranych krajach europejskich oraz w Polsce. Wynikiem wspólnej pracy były materiały do lekcji krajoznawczych w języku angielskim: gry, quizy, prezentacje, plakaty oraz interaktywne mapy prezentujące poszczególne regiony Polski oraz wybrane państwa Europy. Podczas spotkań online prezentowane były wykonane prace, a uczniowie mieli szansę poznać osoby z innych szkół oraz doskonalić umiejętność komunikacji w języku angielskim. Udział w projekcie umożliwił nauczycielom i uczniom poznanie rozmaitych narzędzi i programów do tworzenia niezwykłych prac.

27 maja 2021 roku, uczniowie zaangażowani w realizacje projektu w naszej szkole, tj. Paulina Kotulska, Estera Sikorska, Nadia Bednarek, Brunon Maniak, Aleksander Nowakowski oraz Filip Sławik, spotkali się z uczniami ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Tczewie (województwo pomorskie). Spotkanie odbyło się poprzez platformę Google Meet. Podczas spotkania uczniowie przekazali informacje o sobie oraz mogli zaprezentować wszystkie wykonane w ramach projektu prace. Uczniowie mieli okazję doskonalić umiejętność komunikacji w języku angielskim, ponieważ podczas spotkania mogli porozumiewać się wyłącznie w tym języku. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali m.in.: wykonane plakaty (Walia oraz Konopiska) oraz trzy prezentacje (o Częstochowie, Gminie Konopiska oraz Walii). Uczniowie z partnerskiej szkoły przekazali informacje o województwie pomorskim oraz swojej miejscowości. Podczas spotkania, uczniowie obu szkół mieli okazję zagrać w samodzielnie przygotowane gry i wykonać quizy na temat poszczególnych regionów Polski oraz państw europejskich.

Podczas lekcji języka angielskiego, uczniowie realizujący zadania w ramach Projektu „Welcome to Poland, Welcome to Europe”  mieli okazję zaprezentować swoje dotychczasowe dokonania pozostałym uczniom naszej szkoły. Uczniowie klas: VI, VII, oraz VIII mogli zobaczyć wykonane przez nas prezentacje oraz plakaty o Konopiskach, Częstochowie, Walii, a także innych regionach Polski i innych państwach Europy, wykonane przez szkoły partnerskie. Podczas prezentacji strony projektowej (Twinspace projektu) można było podziwiać atrakcje turystyczne w wybranych krajach europejskich oraz w poszczególnych regionach Polski. W celu podsumowania zdobytych wiadomości, uczniowie zagrali w interaktywne gry, opracowane przez poszczególne szkoły uczestniczące w Projekcie.                                                           

Sonia Ścigała
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).