Poniedziałek, 15 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

Międzynarodowy Dzień Kropki w SP Łaziec

25 września, 2017
Leśniczówka w Hutkach - Przykuta / Wikipedia / GFDL Leśniczówka w Hutkach - Przykuta / Wikipedia / GFDL

Kiedy 15 września 2003r. w Stanach Zjednoczonych wydana została książka pt. „The Dot” ( „Kropka”) napisana przez Peter’a H. Reynolds’a, sam autor nie spodziewał się jak bardzo popularna stanie się ta krótka opowieść. Ksiażka została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, napisana alfabetem Braille’a i stała się inspiracją do obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki. Peter Reynolds przedstawił krótką historię dziewczynki - Vashti, która dzięki swojej nauczycielce uwierzyła we własne możliwości i zaczęła pięknie malować.

Dzień Kropki to dzień kreatywności, rozwijania talentów oraz działań podjętych w celu rozwijania w uczniach potrzeby autoprezentacji własnych talentów. Od ośmiu lat obchodzone jest to święto na całym świecie. W obchody Dnia Kropki 2017 zaangażowanych było ponad 8 milionów uczestników z 168 krajów - nauczycieli, bibliotekarzy, rodziców i dzieci.  

W naszej szkole 15 września 2017 r. po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Kropki. Nauczycielki: Agnieszka Chmielewska oraz Monika Wewiór - Mendrela przygotowały szereg działań w celu zapoznania uczniów z charakterem celebrowania tego święta.
W tym dniu wśród uczniów oraz nauczycieli obowiązywał strój w kropki. Na początku uczniowie zapoznani zostali z historią Vashti. Film, który obejrzeli  stał się dla nich inspiracją do wykonania kropkowych plakatów. Prace zostały wykonane z różnych przedmiotów w kształcie koła. Uczniowie uruchomili swoją wyobraźnię i wykonali plakaty z nakrętek, guzików, kolorowych kropek wyciętych z papieru, papierowych talerzyków i innych okrągłych przedmiotów. Każda klasa wykonała swój własny plakat, który później stał się cześcią kropkowej dekoracji. Ponadto, uczniowie klasy III i V, zaśpiewali piosenkę pt. „Kropka” do której słowa napisały  Jolanta Okuniewska i Beata Skrzypiec, a muzykę Piotr Kaja.

Główną częścią programu w tym dniu był pokaz talentów. Uczniowie naszej szkoły pochwalili się swoimi talentami. A byli to Julia Kowalik kl.3 - zaśpiewała piosenkę pt. „Drewniane lalki”, Adrian Pyrkosz kl.3 wykonał taniec „Kazaczok”, Zuzia Czernik kl.3 zaprezentowała swoją kolekcję postaci, które wykonała z modeliny, Nadia Kowalik „0” w duecie z siostrą Julią wykonały piosenkę pt. „Miraculum”, Filip Zdrach kl.5 zagrał na klarnecie utwór pt. „Pojedziemy na łów”, Gabriela Dziubińska pochwaliła się swoją kolekcją origami, a Marcelina Czernik zaprezentowała swoje prace również origami oraz uszyte własnoręcznie poduszeczki i etui. Pokaz talentów zakończono rozdaniem dyplomów za prezentację swoich talentów. Dyplomy wręczyła Pani Dyrektor Barbara Kromołowska.

Podsumowaniem i jednocześnie uroczystym zakończeniem obchodów Dnia Kropki w naszej szkole było wykonanie piosenki po angielsku pt. „The dot” autorstwa Emily Arrow, oraz pląs wszystkich uczniów naszej szkoły w rytm piosenki. Była również fotobudka, gdzie uczniowie mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia.

„Dzień Kropki” zakończył się poczęstowaniem uczniów różnymi owocami w kształcie koła.
Kropka jest inspiracją do wielu zadań, ,,Od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna…”
Było SUPER  i……..KROPKA.

Agnieszka Chmielewska, Monika Wewiór -Mendrela
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).