Poniedziałek, 25 września 2023r. | Imieniny: Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa
Pokaż menu

Międzynarodowy Memoriał Karola Matiaszka

17 lipca, 2023
Leśniczówka w Hutkach - Przykuta / Wikipedia / GFDL Leśniczówka w Hutkach - Przykuta / Wikipedia / GFDL

27 czerwca 2023 roku na zaproszenie miasta Handlová braliśmy udział w Międzynarodowym Memoriale Karola Matiaszka, który był rozgrywany już po raz siódmy. W turnieju piłkarskim w kategorii dla 9 i 10-latków udział wzięły zespoły z miast partnerskich, takich jak węgierski Sárisáp, czeski Zábřeh, czy nasza reprezentacja z Konopisk złożona z chłopców urodzonych w 2014 roku. Do zawodów przystąpiły również zespoły ze słowackich szkół branżowych.

Oficjalne otwarcie Memoriału nastąpiło o godzinie 10, uczestników zawodów przywitały władze miasta Handlova z panią burmistrz Silvia Grúberová na czele, piłkarskie legendy Banika Handlova, którzy w 197a3 roku wywalczyli uczniowskie mistrzostwo Czechosłowacji. Pojawił się również syn Karola Matiaszka - Peter, przedstawiciele miast partnerskich oraz dyrekcja i uczniowie szkoły Skolska, na terenie której odbywał się ów memoriał.

Zespół Lotu spisał się bardzo dobrze, plasując się na najniższym stopniu podium. Memoriał rozpoczęliśmy od porażki z czeskim Zabreh, który jak się później okazało wygrał zawody z kompletem zwycięstw.

W kolejnych meczach poszło nam zdecydowanie lepiej - trzy wygrane z rzędu z Sarisapem oraz ze szkołami Morovniańska i Mierove. O tym, że zajęliśmy 3. miejsce zadecydował ostatni, przegrany mecz z gospodarzami turnieju.

Możemy być jednak dumni z naszych piłkarzy, dali z siebie wszystko, szybko dostosowali się do nowych warunków - inne ustawienie, gra z bandami, czy kontuzje dwójki naszych graczy. Konopiszczanie zachwycili swoją grą nie tylko miejscowych kibiców, ale również przedstawicieli z Węgier, Czech oraz organizatorów i zgromadzonych gości do tego stopnia, że któryś z uczestników spełnił swoje marzenie o zdobyciu koszulki meczowej naszego zespołu. Mamy tylko nadzieję, że trykot Lotu zajmuje specjalne miejsce w kolekcji zdobywcy.

Po godzinie 16 oficjalnie zakończyliśmy zmagania w Memoriale, otrzymując pamiątkowy puchar, brązowe medale oraz drobne upominki dla każdego gracza.

Szczegółowe wyniki:

  • Lot-Zabreh 1-2 (gole: Kleć)
  • Lot-Sarisap 3-0 (gole: Dziedzicki, Słubik i Ludwikowski)
  • Lot-ZS Morovniańska cesta 3-1 (gole: Kleć i Ludwikowski - dwie)
  • Lot-ZS Mierove Naestie 5-0 (gole: Ludwikowski, Słubik, Małczak, Kleszcz - dwie)
  • Lot-ZS Skolska 2-4 (gole: Małczak, Ludwikowski)

Tabela:

  1. miejsce Zabreh  15pkt
  2. miejsce Sarisap  9pkt
  3. miejsce Konopiska  9pkt

Lot Konopiska wystąpił w składzie: Leon Cierpiał, Mikołaj Kleć, Bartosz Słubik, Mikołaj Małczak, Maks Dziedzicki, Oskar Ludwikowski, Aleksander Gałwa i Szymon Kleszcz.

Dziękujemy miastu Handlová za zaproszenie, szkole ZŠ Školská oraz Centrum Wolnego Czasu za miłe przyjęcie oraz opiekę nad naszym zespołem, a także Gminie Konopiska za umożliwienie nam udziału w tym niesamowitym przedsięwzięciu.

Marek Szyduk

Międzynarodowy Memoriał Karola Matiaszka
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).