Wtorek, 16 kwietnia 2024r. | Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety
Pokaż menu

Mistrzostwa Mażoretek Okręgu Południowo – Zachodniego w Piekarach Śląskich

05 kwietnia, 2023
Urząd Gminy Konopiska - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0 Urząd Gminy Konopiska - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0
W miniony weekend dwie najstarsze grupy mażoretek wzięły udział w Mistrzostwach Mażoretek Okręgu Południowo - Zachodniego w Piekarach Śląskich. Konkurencja była bardzo duża, w trakcie Mistrzostw mogliśmy podziwiać 430 choreografii, cieszymy się że mogłyśmy rywalizować na jednej scenie z tak wspaniałymi zespołami.
Oto nasze wyniki:
  • Grupa Juniorek zdobyła 1 miejsce w układzie scenicznym w kategorii Baton Basic
  • Grupa Seniorek zdobyła 3 miejsce w układzie scenicznym w kategorii Baton Basic
  • Grupa Seniorek zdobyła 1 miejsce w układzie scenicznym w kategorii Pompon Basic
Wracamy na salę treningową przygotowywać się i szlifować nasze umiejętności na kolejne zawody Ogólnopolskie.
 
Dziękujemy Wójtowi Gminy Konopiska Panu Jerzemu Żurkowi za pomoc finansową na zakup pięknych strojów oraz obuwia paradnego dla grupy Juniorek Mażoretek Szyk, a także za możliwość uczestnictwa w zawodach.
 
Podziękowania należą się również rodzicom Mażoretek oraz osobą zaangażowanym w pomoc na minionych Mistrzostwach: Sylwii Rogacz, Karolinie Pyrzynie, Katarzynie Adamek, Igorowi Kurpios, Kubie Tajber, Annie Cichoń, Aleksandrze Skalik i Marcie Gola - Wasza pomoc była nieoceniona.
 
Dziękujemy Gminnemu Centrum Kultury i Sportu w Konopiskach za zorganizowanie transportu i opiekę podczas zawodów.
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).