Piątek, 17 maja 2024r. | Imieniny: Paschalisa, Slawomira, Weroniki
Pokaż menu

“Motylki” pasowane na przedszkolaków

05 grudnia, 2017
“Motylki” pasowane na przedszkolaków

 

W Publicznym Przedszkolu w Konopiskach, w dniu 24 listopada 2017r. odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Z tej okazji maluchy przygotowały program artystyczny pod opieką swoich wychowawczyń.

Był to wyjątkowy dzień dla 3 i 4 latków, które po raz pierwszy wystąpiły przed tak licznie zgromadzoną publicznością. Wśród niej nie zabrakło rodziców, rodzeństwa i dziadków dzieci.
W sali panowała miła atmosfera, która na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Przebrane za motylki maluchy najpierw zaprezentowały program artystyczny, śpiewały piosenki, recytowały wiersze i tańczyły. Potem pokonywały tor przeszkód i udowodniły, że potrafią kolorować obrazki i robią to bardzo starannie, a później uroczyście ślubowały być dobrymi i grzecznymi przedszkolakami. Całości dopełniła dyrektor przedszkola, Paulina Szelka, która „zaczarowanym” ołówkiem pasowała każdego malucha, gratulując mu i wręczając pamiątkowy dyplom oraz róg obfitości. Dzieci zostały również obdarowane upominkami przez pana wójta Jerzego Żurka oraz zastępcę dyrektora Szkoły Podstawowej w Konopiskach panią Beatę Kaletę.

Mali artyści spisali się na medal. Zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Uroczystość zakończyła się pamiątkową fotografią oraz wspólnymi rozmowami przy herbatce i ciasteczkach.
PP w Konopiskach
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).