Poniedziałek, 15 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

Naboru wniosków na inwestycje leśne i zadrzewieniowe w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023−2027.

21 czerwca, 2024
Naboru wniosków na inwestycje leśne i zadrzewieniowe w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023−2027.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach uprzejmie informuję, że 1 czerwca rozpoczął się nabór wniosków na inwestycje leśne i zadrzewieniowe w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023−2027 (PS 2023-2027).

Wsparcie inwestycji leśnych i zadrzewieniowych przyznawane jest w ramach następujących interwencji:

1) Zalesianie gruntów rolnych;

2) Tworzenie zadrzewień śródpolnych;

3) Zakładanie systemów rolno-leśnych;

4) Zwiększanie bioróżnorodności lasów prywatnych.

Termin składania wniosków upływa 31 lipca br.

Jednocześnie informuję, że nabór wniosków o przyznanie premii pielęgnacyjnej i premii zalesieniowej, w tym m.in. do gruntów ze 100 % sukcesją naturalną odbywa się co roku w terminie 15 marca - 15 maja. Natomiast w bieżącym roku termin ten jest wydłużony do 1 lipca. Od tego roku, w celu uproszczenia ubiegania się o pomoc do gruntów z sukcesją naturalną, nie ma obowiązku załączania mapy geodety do wniosku o sporządzenie planu zalesienia dla tych gruntów.

 W ślad za prośbą Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zaleca się kontynuowanie dotychczasowej współpracy i rozpowszechnianie wśród potencjalnych beneficjentów informacji o korzyściach płynących z realizacji ww. interwencji, zarówno ekonomicznych, ale przede wszystkim istotnych dla wdrażania Krajowego Programu Zwiększania Lesistości oraz realizacji celów środowiskowych i klimatycznych.

Więcej informacji dostępnych jest na stronach:

https://www.gov.pl/web/rolnictwo/wsparcie-na-inwestycje-lesne-i-zadrzewieniowe

https://www.gov.pl/web/rolnictwo/inwestycje-i-premie-lesno-zadrzewieniowe

https://www.gov.pl/web/arimr/wsparcie-na-inwestycje-lesne-lub-zadrzewieniowe--ogloszenie-prezesa-arimr

W załączeniu broszura informacyjna oraz prezentacja dotyczące interwencji leśno-zadrzewieniowych.

Kategoria:
Powiązane pliki [2]
FormatNazwa pliku (kliknij aby pobrać)PobierzZobacz
Kategoria: Pliki
pdf
Zał.+1+Broszura+informacyjna-2.pdf

ilość pobrań: 1


Zał.+1+Broszura+informacyjna-2.pdf 20,48MB


zobacz

pdf
Zał.+2+Prezentacja-1.pdf

ilość pobrań: 1


Zał.+2+Prezentacja-1.pdf 5,57MB


zobacz
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).