Wtorek, 28 maja 2024r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Noc Bibliotek 2021 w Hutkach. “Czytanie wzmacnia”

14 października, 2021
Noc Bibliotek 2021 w Hutkach. “Czytanie wzmacnia”

 

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.

Centrum Edukacji Obywatelskiej akcję zainicjowało i rozwija pod patronatem Biblioteki Narodowej, z udziałem współorganizatorów – Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a także licznych partnerów i patronów.

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji.

Październik to miesiąc bibliotek szkolnych – dlatego też biblioteka w Zespole Szkolno - Przedszkolnym im. M. Kopernika w Hutkach we współpracy z Gminną Publiczną Biblioteką w Konopiskach również wzięła udział w tym wydarzeniu, aby w niekonwencjonalny sposób podczas imprezy literackiej pokazać, jak ciekawym, przyjaznym i otwartym na wszystkich uczniów i uczennice miejscem jest biblioteka!

W nocy z 8 na 9 października uczniowie ZSP w Hutkach spotkali się w szkole, aby podczas tej wyjątkowej nocy rozwijać swoją pasję czytania i wspólnie spędzić czas, pod opieką bibliotekarek pani Agnieszki Jakubowskiej i pani Katarzyny Lis. Wieczór był pełen wrażeń, każdy uczestnik zaprezentował przygotowany przez siebie fragment ulubionej książki, której czytanie go wzmacnia, pozwala zapomnieć o troskach dnia codziennego, a także pomaga przenieść się we wspaniały świat wyobraźni. Uczniowie wykonali wspaniałe prace plastyczne, które pokazały, że czytanie wzmacnia nie tylko duchowo, ale także fizycznie. W związku z tym tego wieczoru można było też pograć w tenisa stołowego. Kolejnym punktem programu były różnorodne quizy dotyczące znajomości literatury i nie tylko, ważnym elementem było również wspólne oglądanie filmów powstałych w oparciu o literaturę. Wszyscy świetnie się bawili, a noc spędzona w bibliotece pozwoliła na integrację w tak trudnym dla nas wszystkich czasie pandemii.

Szczególne podziękowania kierujemy do pani dyrektor Tamary Gwóźdź i  dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Konopiskach pana Piotra Mesyasza, którzy zaangażowali się i umożliwili organizację tej imprezy.

Agnieszka Jakubowska

 
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).