Wtorek, 3 października 2023r. | Imieniny: Teresy, Heliodora, Jana
Pokaż menu

Nowy Rok Szkolny

01 sierpnia, 0021
Nowy Rok Szkolny

Nowy Rok Szkolny

Szanowni Państwo,
Wszyscy tak naprawdę uczymy się żyć w nowych warunkach. Obowiązują nas procedury, nowe zasady i związane z tym dodatkowe obowiązki.
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego wywołuje wśród  nauczycieli, pracowników obsługi, rodziców, uczniów i pracowników Urzędu Gminy  wiele emocji i obaw. Wraz z dyrektorami placówek oświatowych  staraliśmy się omówić szczegółowo zasady funkcjonowania szkół  i przedszkoli. W placówkach dostępne są dozowniki z płynami dezynfekcyjnymi, nauczyciele i pozostali pracownicy  zostali wyposażeni w maseczki i przyłbice. Pomieszczenia będą  sukcesywnie wietrzone i dezynfekowane. Mamy nadzieję, że wszyscy w przedszkolach i szkołach będą czuli się bezpiecznie.

W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować Jurajskiemu Ośrodkowi Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzonego przez Agencję Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A. za wsparcie i przekazanie 185 przyłbic dla wszystkich nauczycieli pracujących w naszych placówkach.

Z Ministerstwa  Zdrowia otrzymaliśmy środki dezynfekujące, maseczki i termometry.

Dla dobra wszystkich, tych przebywających w placówkach, ale również dla najbliższych do których wracacie każdego dnia po  zajęciach, najważniejsze jest przestrzeganie zasad, które znajdziecie Państwo w poniżej zamieszczonych linkach z poszczególnych placówek.

Ten nowy rok szkolny stawia przed nami wszystkimi wysoką poprzeczkę, ale dzięki wzajemnej współpracy, zrozumieniu, wsparciu i ludzkiej życzliwości mamy nadzieję, że stawimy wspólnie czoła temu trudnemu wyzwaniu.

Wójt Gminy Konopiska
mgr inż. Jerzy Żurek

 

Szczegóły dotyczące procedur:

http://ppkonopiska.szkolnastrona.pl/p,416,procedury-bezpieczenstwa-w-czasie-epidemii

https://zspaleksandria.pl/2020/08/25/funkcjonowanie-szkoly-i-przedszkola-od-1-wrzesnia-2020-r/

http://zsp-kopalnia.pl/2020/08/30/procedury-bezpieczenstwa-na-czas-pandemii-obowiazujace-na-terenie-zespolu-szkolno-przedszkolnego-im-jana-pawla-ii-w-kopalni-w-zwiazku-z-zapobieganiem-przeciwdzialaniem-i-zwalczaniem-covi/

http://www.zsphutki.pl/myfiles/Wewnetrzne_procedury_bezpieczenstwa_w_ZSP_w_Hutkach.pdf

https://zskonopiska.pl/attachments/article/1979/Procedura organizacji pracy Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Konopiskach.pdf

https://splaziec.szkolnastrona.pl/a,332,procedury-organizacji-pracy-szkoly-od-1-wrzesnia-2020r

http://spjamki.korzonek.szkolnastrona.pl/a,663,wewnetrzny-regulamin-funkcjonowania-szkoly-w-czasie-pandemii

http://www.zsp-rekszowice.pl/
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).