Wtorek, 16 kwietnia 2024r. | Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety
Pokaż menu

Odkrywamy naszą małą Ojczyznę

11 października, 2021
Odkrywamy naszą małą Ojczyznę

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaźcu zostali zaproszeni do udziału w projekcie pt. „Odkrywamy naszą małą Ojczyznę”, którego organizatorem jest Fundacja „QMarzeniom” im. Heleny Buli. Projekt ten skierowany jest do 240 dzieci i młodzieży w wieku 10-16 lat zamieszkałych na terenie gmin: Poczesna, Kamienica Polska, Poczesna, Starcza, Blachownia, Konopiska, Olsztyn. Ma obejmować takie działania jak: warsztaty filmowe, warsztaty z zakresu tworzenia reportażu i reklamy, wizyta studyjna w TV ORION, konferencja „Moja mała ojczyzna”.

W dniu 7 października br. odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu „Odkrywamy naszą Małą Ojczyznę” w szkole w Łaźcu. Warsztaty z uczniami klas IV-V oraz VII-VIII poprowadził Pan Tomasz Stala. Głównym założeniem projektu jest przekazanie uczniom wiedzy na temat tworzenia filmów, wskazanie działań, jakie należy podjąć przed nakręceniem dokumentu oraz podkreślenie istoty współpracy w grupie. Uczniowie pracowali metodą projektu, szukając dobrego tematu do nakręcenia filmu dokumentalnego, a potem wspólnie napisali scenariusze do swoich projektów. Efekty ich pracy będą widoczne po zakończonych działaniach projektowych. Zajęcia projektowe w dużej mierze polegają na praktycznych ćwiczeniach z zakresu dziennikarstwa, operatorstwa, animacji komputerowej oraz montażu wideo. Zainteresowanie sztuką audiowizualną pozwoli młodym ludziom, w sposób przemyślany, wykorzystywać narzędzia, które mają w zasięgu ręki: telefony komórkowy czy aparaty fotograficzne.

Jest to kolejny ciekawy projekt edukacyjny dla uczniów naszej szkoły, który rozwija zainteresowania, kształci nowe umiejętności i wzbogaca doświadczenia.

SP Łaziec 
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).