Piątek, 14 czerwca 2024r. | Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michala
Pokaż menu

Odznaka Honorowa “Zasłużony dla Rolnictwa”

25 października, 2023
Urząd Gminy Konopiska - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0 Urząd Gminy Konopiska - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0

Trzech zasłużonych sołtysów - Krystyna Solińska, Wojciech Bator i Zenon Skwara - zostali uhonorowani odznaką honorową "Zasłużony dla Rolnictwa". Ta prestiżowa odznaka jest przyznawana przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za wybitne osiągnięcia w dziedzinie rolnictwa, rozwoju wsi i rynków rolnych.

Wójt Gminy Konopiska Jerzy Żurek przekazał tę ważną odznakę naszym zasłużonym sołtysom podczas posiedzenia Rady Gminy w dniu 24 października 2023 roku na sali obrad urzędu. To szczególna chwila, która potwierdza, że trud i oddanie w dziedzinie rolnictwa przynoszą owoc, a wysiłek włożony w rozwijanie naszej gminy jest doceniany na najwyższym poziomie.

Krystyna Solińska, Wojciech Bator i Zenon Skwara to osoby, które przez wiele lat oddawały swoje serca i siły na rzecz gminy. Ich praca w życiu społeczności lokalnej wniosła znaczący wkład w rozwijanie naszej okolicy. To właśnie dzięki ich pasji i nieustannej determinacji gmina rozwija się i kwitnie. Ta prestiżowa odznaka nie tylko jest zasłużoną nagrodą, ale również inspiracją dla młodych pokoleń, aby kontynuować tradycję pracy na roli.

Gratulujemy i dziękujemy wyróżnionym sołtysom za ich nieoceniony wkład w rozwijanie naszej gminy.

 
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).