Środa, 28 lutego 2024r. | Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
Pokaż menu

Ogólnopolskie Otwarte Zawody Modeli Halowych F1N pod Patronatem Wójta Gminy Konopiska Jerzego Żurka

04 grudnia, 2023
Fragment użytku ekologicznego Jeziorko w pobliżu Korzonka - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Fragment użytku ekologicznego Jeziorko w pobliżu Korzonka - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

W niedzielę 3 grudnia 2023 roku w Gminnej Hali Sportowej w Konopiskach miłośnicy modelarstwa lotniczego zgromadzili się, aby uczestniczyć w Ogólnopolskich Otwartych Zawodach Modeli Halowych w konkurencjach F1N pod Patronatem Wójta Gminy Konopiska Jerzego Żurka. Wysoka hala, pełen entuzjazm i zaangażowanie zawodników stworzyły idealne warunki do przeprowadzenia emocjonujących zmagań. Szczególnie cieszy fakt, że zawody skupiały zarówno doświadczonych modelarzy, jak i młode talenty, uczące się sztuki modelarstwa.

Wójt Gminy Konopiska, Jerzy Żurek, serdecznie przywitał wszystkich uczestników, życząc udanych i długotrwałych lotów. Na widowni, wspierając zawodników, zasiedli także Radny Powiatu Częstochowskiego Mieczysław Chudzik oraz Radni Gminni Anna Świtek i Marcin Poleszczuk.

W kategorii Open triumfował Bartosz Nyk z Aeroklubu Warszawskiego, udowadniając swoje niekwestionowane umiejętności. Na drugim i trzecim stopniu podium stanęli Grzegorz Pukowiec i Aneta Richter z Modelarni Bieruń.

Wśród młodszych adeptów modelarstwa (kategoria Młodziki do lat 14) zwyciężył Patryk Zalewski z Ważki Wieliszew. Antek Nyk z Aeroklubu Warszawskiego oraz Szymon Olszewski z Ważki Wieliszew zajęli kolejne miejsca na podium.

Nasi lokalni modelarze, regularnie spotykający się w świetlicy w Kopalni na cotygodniowych czwartkowych zajęciach (godz. 17:00), również postanowili stanąć do rywalizacji. Dla nich były to pierwsze zawody, a pomimo początkowych obaw, pokazali swoje umiejętności na tle konkurencji. Ścieszka Filip, Tomasz Rakowski, Piotr Spytkowski, Marcel Strach oraz Wit Jeziorski zdobyli odpowiednio 10., 13., 15., 19., i 23. miejsce. Brawa dla nich za odwagę i determinację!

Atmosfera zawodów była niezwykle przyjazna, a wysoka hala sprzyjała imponującym i długim lotom. Podziękowania dla sędziów, którymi byli Mariusz Wrona, Iza Sumlińska oraz Norbert Bińczyk, za sprawiedliwe i profesjonalne prowadzenie zawodów oraz Gminie Konopiska i Gminnemu Centrum Kultury i Sportu w Konopiskach za przeprowadzenie zawodów.  Mamy nadzieję, że nasze lokalne talenty będą kontynuować swoją przygodę z modelarstwem, zyskując coraz więcej doświadczenia i pewności siebie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom udanego startu i życzymy kolejnych sukcesów na scenie modelarskiej.
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).