Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

Ogólnopolskie Zawody Modeli Halowych Małych Form – Memoriał Jurka Kaczorka

13 maja, 2024
Leśniczówka w Hutkach - Przykuta / Wikipedia / GFDL Leśniczówka w Hutkach - Przykuta / Wikipedia / GFDL

Po około 30 latach przerwy, środowisko miłośników modelarstwa powietrznego zgromadziło się w miłej i serdecznej atmosferze, by wznowić Ogólnopolskie Zawody Modeli Halowych Małych Form - Memoriał Jurka Kaczorka. Wydarzenie odbyło się 12 maja 2024 w Gminnej Hali Sportowej w Konopiskach.

W pierwszej części zawodów swoje umiejętności prezentowali młodzicy, rywalizując w konkurencjach takich jak A6/M, Indoor ROOKIE oraz Czerwone Śmigiełko. Drugą część zawodów stanowiła rywalizacja juniorów wraz z seniorami, którzy zmierzyli się w konkurencjach takich jak A6, F1L, Peanut Scale (orzeszki) oraz wiele innych.

Jednym z elementów, który wyjątkowo cieszył uczestników, był fakt licznej obecności modeli Peanut Scale, czyli tzw. "orzeszków". Choć na pierwszy rzut oka może to wydawać się drobiazgiem, dla miłośników tej dyscypliny stanowiło to istotny przejaw różnorodności i kreatywności w budowie modeli.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i pamiątkowe tabliczki z rąk Wójta gminy Konopiska Artura Brędzla i organizatora wydarzenia Mariusza Wrony.

Partnerem wydarzenia było Gminne Centrum Kultury i Sportu w Konopiskach, którego podopieczni również startowali w zawodach.
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).