Sobota, 25 marca 2023r. | Imieniny: Marioli, Wieczyslawa, Ireneusza
Pokaż menu

Pełna mobilizacja

07 marca, 2022
Pełna mobilizacja

W Gminie Konopiska trwa pełna mobilizacja. Od czwartku wielu mieszkańców naszej gminy angażuje się w pomoc dla Ukrainy. Wielu przyjęło pod swój dach kobiety i dzieci.

Dzięki pomocy uczniów klas 8 Szkoły Podstawowej w Konopiskach oraz pracowników GOPS dotychczas zebrane rzeczy na Hali Sportowej zostały posortowane i spisane. Na bieżąco wydawane są również dary dla mieszkańców Ukrainy, którzy już są zakwaterowani na terenie naszej gminy.

Pracownicy GCKiS szykują miejsca noclegowe w świetlicy w Korzonku. Zaangażowali się w tą akcję bardzo czynnie: sołtys sołectwa Korzonek Leśniaki oraz Panie z KGW w Korzonku. Dzięki pomocy firm P.P.U.H. M-ELEKTROSTATYK i MIEDZIŃSKI GRUPA KAPITAŁOWA SP. Z O.O. świetlica ta została wyposażone w łóżka polowe i piętrowe.

Pracownicy Urzędu Gminy Konopiska przyłączyli się czynnie do akcji POMOC UKRAINIE. Przynieśli  liczne dary. Wśród nich są kołdry, poduszki, pościele, prześcieradła, koce, ręczniki, a także przybory szkolne, gry i zabawki dla najmłodszych. Przekazali również sprzęt AGD oraz środki czystości.

Świetną akcję przeprowadzili ochotnicy z OSP Rększowice wraz z Sołtysem i mieszkańcami. Urządzili przytulne pomieszczenie, wyposażyli je we wszystkie meble i potrzebne sprzęty.  Kolejne miejsca noclegowe przygotowują OSP Konopiska oraz OSP Aleksandria.

https://www.facebook.com/osp.ksrg.rekszowice/
https://www.facebook.com/OspKonopiska/
https://www.facebook.com/OSP-Aleksandria-457189267785407/

Nauczyciele z naszej Gminy uczą się języka ukraińskiego w ramach kursu „Podstawy języka ukraińskiego dla nauczycieli” Oddział Doskonalenia Nauczycieli Wspólnota Polska.

Do punktów zbiórek m.in. Hala Sportowa w Konopiskach całą dobę przywożone są dary najpotrzebniejszych rzeczy do przekazania na Ukrainę. Każdy z nas może przyłączyć się do akcji pomocy.
Pamiętajmy, że podarowane rzeczy powinny być nowe albo w bardzo dobrym stanie. Na stronie http://www.konopiska.pl/urzad/aktualnosci/Pomoc-Ukrainie/idn:4516 dostępna jest lista tych najpotrzebniejszych rzeczy oraz najważniejszych informacji. 

Wszystkim darczyńcom i wolontariuszom, należą się ogromne podziękowania. Tyle dobra zebranego po to, by pomóc tym, którzy są w potrzebie.
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).