Niedziela, 25 lutego 2024r. | Imieniny: Wiktora, Cezarego
Pokaż menu

Planowane rozwiązania w zakresie szacowania szkód powstałych w wyniku tegorocznej suszy

10 lipca, 2023
Planowane rozwiązania w zakresie szacowania szkód powstałych w wyniku tegorocznej suszy

W związku z otrzymaną w dniu 6 lipca 2023 r. informacją z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi dotyczącą planowanych rozwiązań w zakresie szacowania szkód powstałych w wyniku tegorocznej suszy Wojewoda Śląski w załączeniu przesyła informację celem zapoznania się ze zmianami.

Planowane rozwiązania zakładają szacowanie szkód albo za pośrednictwem aplikacji suszowej „zgłoś szkodę rolniczą”, albo przy udziale aplikacji suszowej wraz z jednoczesnym szacowaniem przez komisje na wniosek złożony przez producenta rolnego.

Mając na względzie ww. propozycje, zwracamy szczególną uwagę na to, że nadal podstawowym obowiązkiem rolnika będzie złożenie wniosku o oszacowanie szkód w aplikacji suszowej, a oszacowanie przez komisję strat w uprawach będzie opcjonalne.

Z uwagi na trwające w ministerstwie prace nad planowanymi rozwiązaniami w zakresie szacowania szkód, dalsze informacje i wytyczne zostaną przekazane w późniejszym terminie odrębną korespondencją. 

Kategoria:
Powiązane pliki [1]
FormatNazwa pliku (kliknij aby pobrać)PobierzZobacz
Kategoria: Pliki
pdf
Informacja o szacowaniu.pdf

ilość pobrań: 0


Informacja o szacowaniu.pdf 29,28KB


zobacz




Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).