Poniedziałek, 15 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

Podsumowanie etapów wojewódzkich konkursów dla dzieci podczas wydarzenia „Kropla dobra”

21 czerwca, 2024
Podsumowanie etapów wojewódzkich konkursów dla dzieci podczas wydarzenia „Kropla dobra”

19 czerwca w Centrum Administracji i Wolontariatu w Częstochowie podczas wydarzenia „Kropla dobra” odbyło się podsumowanie etapów wojewódzkich ogólnopolskich konkursów dla dzieci organizowanych rokrocznie przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - XIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego oraz V Ogólnopolskiego Konkursu na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym pod wspólnym hasłem: „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”. Głównym organizatorem przedsięwzięcia był Caritas Archidiecezji Częstochowskiej. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Częstochowie dołączyła jako partner wydarzenia.

W uroczystym podsumowaniu konkursów wzięli udział nie tylko zaproszeni laureaci, ale również dzieci z częstochowskich szkół. Podczas imprezy dyrektor OR KRUS w Częstochowie - pan Tomasz Ślusarczyk oraz zastępcy dyrektora OR KRUS - pani Anetta Ujma wraz z panem Krzysztofem Sosnowskim wręczali dyplomy pamiątkowe oraz nagrody wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym.

Nagrody za udział w konkursach Kasy wręczyli także współorganizatorzy i partnerzy: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, AGRO Ubezpieczenia - Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz Państwowa Inspekcja Pracy.

We wspólną zabawę włączyły się również służby tj.: Komenda Miejska Policji w Częstochowie, Państwowa Straż Pożarna oraz Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Złoty Potok.

Spośród 622 prac nadesłanych z 80 szkół terenu województwa śląskiego w konkursie plastycznym, zostało wyróżnionych 20 prac.

Komisja konkursowa przyznała kolejno zwycięskie miejsca:

w I grupie wiekowej (klasy 0 - 3):

  • I miejsce - Daria Napieraj, SP w Truskolasach, klasa 2;
  • II miejsce - Lena Kołek, SP w Pogrzebieniu, klasa 2;
  • III miejsce - Alan Łędka, SP w Gniazdowie, klasa 2.

W drugiej grupie wiekowej (klasy 4 - 8):

  • I miejsce - Olivier Paleta, SP w Pietrowicach Wielkich, klasa 6;
  • II miejsce - Julita Szewczyk, SP w Pogórzu, klasa 7;
  • III miejsce - Martyna Śmieja, SP w Jejkowicach, klasa 5.

 

W konkursie na Rymowankę wzięło udział 73 dzieci rolników, spośród których wybrano
i nagrodzono łącznie 13 prac. Wśród laureatów znaleźli się m.in.:

  • I miejsce - Dominika Gizler z miejscowości Teklinów;
  • II miejsce - Magdalena Tasarz z miejscowości Soborzyce;
  • III miejsce - Maria Styrc z miejscowości Niekarmia.

Za poświęcony czas, włożony wysiłek w wykonanie prac i wspaniałą kreatywność wszystkie dzieci otrzymały praktyczne nagrody od sponsorów, a były to m.in.: smartwatche, słuchawki, głośniki, zestawy klocków i inne atrakcyjne gadżety. Pracownicy KRUS przygotowali specjalną wystawę z wyróżnionymi pracami dzieci, co pozwoliło swobodnie podziwiać niezwykłe zdolności naszych pociech. Organizatorzy zapewnili najmłodszym wiele atrakcji, a wśród nich m.in.: zamki dmuchane, pokazy koni, psów
i samochodu policyjnego, animacje, zawody sportowe.

Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń, spędzony aktywnie na świeżym powietrzu, na szczęście pogoda dopisała, a najmłodsi korzystali do woli z licznych atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich.

 

Gratulujemy wszystkim laureatom, dziękujemy za aktywny udział w konkursach organizowanych przez KRUS i zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w kolejnych edycjach.

Fptografia

Foto
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).