Niedziela, 14 kwietnia 2024r. | Imieniny: Bereniki, Waleriana, Justyny
Pokaż menu

Porozumienie o współpracy pomiędzy Oddziałem Regionalnym KRUS w Częstochowie a Samorządami z Powiatu Pszczyńskiego

14 października, 2021
Fragment użytku ekologicznego Jeziorko w pobliżu Korzonka - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Fragment użytku ekologicznego Jeziorko w pobliżu Korzonka - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Dnia 13 października 2021 roku w siedzibie Urzędu Gminy w Goczałkowicach-Zdroju odbył się Konwent Włodarzy z Powiatu Pszczyńskiego oraz Dyrektora z Oddziału Regionalnego KRUS w Częstochowie. Wśród zaproszonych gości pojawili się m.in: Burmistrz Miasta Pszczyna, Dariusz Skrobol, Starosta Pszczyński, Barbara Bandoła, Wójtowie z 5 gmin powiatu pszczyńskiego oraz Dyrektor OR KRUS w Częstochowie, Piotr Dobosz.

Podczas spotkania omawiano aktualne problemy jak również wspólne podejmowane inicjatywy. Jedną z takich inicjatyw było podpisanie porozumień o współpracy w zakresie propagowania działań w obszarze szeroko rozumianego bezpieczeństwa, w tym skierowanego do rolników i mieszkańców oraz dzieci i młodzieży z terenów powiatu pszczyńskiego.

W ramach działań prewencyjnych OR KRUS w Częstochowie realizuje takie projekty, które mają jeden cel – zmniejszenie liczby wypadków w rolnictwie, i nie tylko, na terenie województwa śląskiego.

Na spotkaniu dyrektor OR KRUS w Częstochowie poinformował o przypadających w tym roku obchodach jubileuszu 30-lecia istnienia Kasy oraz przedstawił główne działania KRUS, które na co dzień są realizowane przez Oddział Regionalny oraz Placówki Terenowe w regionie śląskim.

Wspólne działania włodarzy z powiatu pszczyńskiego oraz dyrektora Oddziału Regionalnego KRUS w Częstochowie z pewnością przyczynią się do poprawy świadomości mieszkańców i poziomu bezpieczeństwa.
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).