Środa, 31 maja 2023r. | Imieniny: Anieli, Petroneli
Pokaż menu

Powiatowy Konkurs Kulinarny „Zdrowie na talerzu” w ramach programu edukacyjnego “Trzymaj Formę” !

27 kwietnia, 2023
Urząd Gminy Konopiska - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0 Urząd Gminy Konopiska - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0

W dniu 19 kwietnia 2023 roku uczennice ZSP w Rększowicach Zuzanna Sokołowska i Weronika Chudy zdobyły II miejsce w Powiatowym Konkursie Kulinarnym „Zdrowie na talerzu” organizowanym w ramach programu edukacyjnego „Trzymaj formę”.

Konkurs organizowany przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Częstochowie przy współpracy Urzędu Miasta Częstochowy i Zespołu Szkół Gastronomicznych w Częstochowie składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap polegał na skomponowaniu przepisu na  pełnowartościowe, zdrowe danie zasadnicze i deser, drugi etap to wykonanie dania w praktyce. Przepis skomponowany przez Zuzannę i Weronikę pod okiem opiekuna pani Joanny Ciuk, zgodny z zasadami zdrowego żywienia, zawierający pełną wartość odżywczą i kaloryczną pomyślnie przeszedł pierwszy etap konkursu. Drugi etap  rozpoczął się 19 kwietnia 2023 r. w Zespole Szkół Gastronomicznych w Częstochowie. Uczennice musiały wykonać danie zgodnie z przepisem na cztery pełnowartościowe porcje w określonym czasie. Jury oceniało oryginalność przepisów, sposób podania, zawartość składników odżywczych i kalorycznych, smak oraz czytelność i opracowanie graficzne przepisów. Zuzia i Weronika okazały się bardzo dobrze  przygotowanymi uczestniczkami i wykonały danie, które zwróciło uwagę wszystkich. Wyróżniało się  wyglądem, sposobem podania i smakiem. To była bezcenna lekcja gotowania i serwowania potraw a przede wszystkim promocji zdrowego żywienia. Uczennice, oprócz  otrzymanych  nagród, dyplomów, podziękowań  nabyły doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Joanna Ciuk

Relacja TV ORION:
http://www.tvorion.pl/zdrowie-na-talerzu-2/

Zdrowie na talerzu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).