Środa, 27 października 2021r. | Imieniny: Iwony, Sabiny
Pokaż menu

Projekt Erasmus+ KA1 „Wiedza i rozwój drogą do lepszej przyszłości” w SP w Konopiskach

07 września, 2021
Projekt Erasmus+ KA1 „Wiedza i rozwój drogą do lepszej przyszłości”  w SP w Konopiskach

 

Projekt Erasmus+ KA1 ,,Wiedza i rozwój drogą do lepszej przyszłości” - po fazie przygotowań oraz odbytym kursie języka angielskiego przez  nauczycieli  uczestniczących w przedsięwzięciu - przeszedł do etapu szkoleniowego.  To były bardzo intensywne, pracowite i ogromnie  ciekawe szkolenia, które odbyły się na Malcie.

Miejsce zachwyciło nas ciepłym klimatem, krystalicznie czystym morzem, przyjaznymi i gościnnymi ludźmi oraz 6000 lat historii i kultury, w tym 160 lat rządów brytyjskich, które uczyniły Maltańczyków narodem anglojęzycznym.

Alpha School of English, w której odbyliśmy szkolenia nie była wyborem przypadkowym. To mała szkoła szkoła położona w cichej anglojęzycznej części Malty. Oferuje indywidualne podejście oraz wysoki poziom. Każdego roku uczy studentów z 40 różnych krajów. Spersonalizowane programy dla grup łączą edukację i doświadczenie. O tym wszystkim mogliśmy się przekonać osobiście, uczestnicząc w szkoleniach.

KURS  JĘZYKA  ANGIELSKIEGO

Podczas dwutygodniowego kursu językowego na Malcie nauczyciele mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy, możliwości i kompetencji. Działania obejmowały udział w zajęciach dydaktycznych (lekcje języka angielskiego) i kulturowych (wycieczki dalsze i bliższe) oraz praktyczne przygotowanie się do zajęć (przygotowanie krótkich tekstów, wypowiedzi). 

Dzięki intensywnej nauce języka angielskiego uczestnicy projektu:

  • nabyli pewności w mówieniu,
  • zdobyli umiejętność swobodnego komunikowania się oraz poszerzyli słownictwo,
  • rozwinęli kompetencje językowe na wszystkich płaszczyznach: mówienie, czytanie,

Czas spędzony w międzynarodowej grupie był doskonałą okazją do kształtowania umiejętności interdyscyplinarnych. Pokazał nauczycielom, że potrafią odnaleźć się w nowych dla nich sytuacjach. Dzięki uczestnictwu w zajęciach oraz wycieczkach kulturoznawczych stworzył możliwość dalszego praktykowania w posługiwaniu się językiem angielskim. Niewątpliwym atutem takiego wyjazdu było bliższe spojrzenie na kulturę odwiedzanego kraju.

KURS  CREATIVE  METHODOLOGY

Tygodniowy kurs Creative Methology obejmował 30 godzin i uczestniczyło w nim dwóch nauczycieli.
Szkolenie pozwoliło poznać nowe bardzo kreatywne metody nauczania. Zajęcia miały charakter warsztatowy. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć wiele ciekawych metod aktywizujących uczniów na lekcjach. Każdą z metodę, co bardzo istotne,  mogli wypróbować w czasie zajęć, wykonując proste ćwiczenia oraz zabawy (np. stand up stand down, back to the board, word association, role plays and acting, four corners i wiele innych). Wśród metod, które poznali bardzo ciekawe było wykorzystanie muzyki podczas nauczania w szkole. Prowadzący zaprezentował także kilka platform internetowych, które można wykorzystać podczas lekcji. Trener prowadził zajęcia w niezwykle atrakcyjny sposób, aktywizując uczestników szkolenia. Dał doskonały przykład wykorzystania kreatywnych metod, aby maksymalnie przyciągnąć uwagę i zainteresowanie uczniów. Szkolenie pozwoliło poszerzyć nasz warsztat pracy o niezwykle nowatorskie rozwiązania dydaktyczne, które  na pewno sprawią, że lekcje staną się dla uczniów ciekawsze.

KURS  CLILL

Kurs zawierał elementy teoretyczne i praktyczne metody CLIL. W  uczestniczyli  w nim  nauczyciele z Polski, Czech i Szwecji, co pozwoliło na wymianę doświadczeń i pomysłów. Szkolenie przeprowadzone w bardzo profesjonalny sposób, pozwoliło uczestnikom zaznajomić  się z podstawowymi pojęciami i teorią  w metodologii CLIL.

W programie kursu była również możliwość integracji międzynarodowej podczas wycieczek fakultatywnych.

Podczas kursu nauczyciele:

  • doskonalili umiejętności komunikacyjne języka angielskiego,
  • nabyli wiedzę dotyczącą metody CLIL oraz nowych metod i technik dydaktycznych,
  • nauczyli się integrować elementy języka angielskiego z treściami nauczania moich przedmiotów.

Udział w szkoleniach  w ramach Projektu Erasmus+ przyczynił się do zwiększenia motywacji do nauki języka angielskiego. Nauczyciele doskonalili umiejętności pracy w grupie międzynarodowej i wymienili  doświadczenia, a co również ogromnie ważne, nabrali pewności siebie i przełamali swoje bariery komunikacyjne.

SP Konopiska

 
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).