Wtorek, 28 maja 2024r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Przyjmowanie wniosków o dożywianie dzieci w szkole i przedszkolu w ramach programu rządowego „Posiłek w szkole i w domu”

16 maja, 2024
Leśniczówka w Hutkach - Przykuta / Wikipedia / GFDL Leśniczówka w Hutkach - Przykuta / Wikipedia / GFDL

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Konopiskach informuje, że od miesiąca września 2024 rodzice będą mogli składać wnioski o dożywianie dziecka w szkole lub przedszkolu w nowym roku szkolnym 2024/2025 (od września do grudnia 2024) w ramach programu rządowego „Posiłek w szkole i w domu”. W ramach programu dziecko może skorzystać z darmowego obiadu w placówce oświatowej. Program skierowany jest do rodzin, w których miesięczny dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty  1200 zł (po odliczeniu kosztu uzyskania przychodu, podatku dochodowego, składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne oraz alimentów świadczonych na rzecz innych osób).

Wnioski będą przyjmowane w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Konopiskach przy ul. Sportowej 1. Do wniosku należy dołączyć zaświadczenia/oświadczenia o dochodach uzyskanych w sierpniu 2024 roku.

 

Magdalena Badora

Kierownik GOPS Konopiska
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).