Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

Przyjmowanie wniosków o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego wraz z dodatkami – nowy okres świadczeniowy

16 maja, 2024
Urząd Gminy Konopiska - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0 Urząd Gminy Konopiska - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Konopiskach przypomina o terminach przyjmowania wniosków o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego wraz z dodatkami na nowy okres świadczeniowy - będą one przyjmowane od dnia 1 sierpnia 2024 roku, a w przypadku wniosków składanych drogą elektroniczną  - od dnia 1 lipca 2024. Przy czym:

  • w przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami do dnia 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 30 listopada;
  • w przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami od dnia 1 września do dnia 31 października, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 31 grudnia;
  • w przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 listopada do dnia 31 grudnia danego roku, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku.

Wnioski przyjmowane będą w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Konopiskach, ul. Lipowa 1 w poniedziałki, środy i czwartki w godz. 7.00-14.30, wtorki w godz. 7.00-16.30 oraz piątki w godz. 7.00-12.30.

Więcej informacji na temat zasiłków rodzinnych można uzyskać pod adresem: https://www.gov.pl/web/rodzina/wiadczenia-rodzinne .

 Magdalena Badora

Kierownik GOPS Konopiska
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).