Poniedziałek, 29 listopada 2021r. | Imieniny: Blazeja, Saturnina
Pokaż menu

Ramowy harmonogram publikacji wyników NSP 2021. Pierwsze dane już w styczniu 2022 r.

22 października, 2021
Ramowy harmonogram publikacji wyników NSP 2021. Pierwsze dane już w styczniu 2022 r.

30 września br. zakończył się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.
Był to najnowocześniejszy spis ze wszystkich przeprowadzonych dotąd w Polsce, został zrealizowany w całości z wykorzystaniem internetowej aplikacji do zbierania danych. Digitalizacja spisu wpływa także na szybkość opracowywania danych.

Pierwsze wstępne wyniki Narodowego Spisu Powszechnego 2021 zostaną opublikowane już w styczniu 2022 r. Będzie to informacja sygnalna: „NSP 2021. Wyniki wstępne”. Zaprezentowane będą w niej dane wstępne ogółem dla Polski w zakresie m.in.: liczby ludności wg płci i wieku, liczby budynków, liczby i powierzchni użytkowej mieszkań.

Pierwsze dane wstępne zagregowane do poziomu województw zostaną opublikowane w kwietniu 2022. Szczegółowy, ramowy harmonogram udostępniania informacji wynikowych z Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań 2021 dostępny jest tutaj:
https://stat.gov.pl/spisy-powszechne/nsp-2021/harmonogram-publikacji-wynikow-nsp-2021/

Przypominamy, że dane z poprzednich spisów dostępne są na portalu informacyjnym GUS pod linkiem: https://stat.gov.pl/spisy-powszechne/narodowe-spisy-powszechne/.

 Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).