Piątek, 18 czerwca 2021r. | Imieniny: Marka, Elzbiety
Pokaż menu

Realizacja zaplanowanych inwestycji w sołectwie Rększowice

11 czerwca, 2021
Realizacja zaplanowanych inwestycji w sołectwie Rększowice

 

Na przełomie maja i czerwca udało się zamknąć dwa zadania z funduszu sołeckiego na rok 2021 dla sołectwa Rększowice. Był to czas wytężonej pracy, gdyż założony budżet nie mógł przekroczyć zagwarantowanych środków na te zadania. Jak widać pandemia koronawirusa przynosi w każdej dziedzinie życia podwyżki, więc i w tym przypadku wspomniane podwyżki dały się we znaki w związku z zaplanowanymi inwestycjami w sołectwie. Jednakże udało się wszystko dopiąć na przysłowiowy ostatni guzik. 

Pomimo tak drastycznych podwyżek udało mi się wynegocjować korzystne ceny, tak aby zaplanowane inwestycje zostały zrealizowane. Środki przeznaczone na zadanie pn.: "Zakup garażu blaszanego wraz z podbudową dla ZSP Rększowice" to kwota 5.000 zł brutto i została ona w całości wykorzystana. W wyznaczonym miejscu zostało przygotowane podłoże pod garaż. W połowie maja wykorytowano teren, utwardzono i zagęszczono go za pomocą kruszywa drogowego oraz została ułożona kostka brukowa na podsypce piaskowo-cementowej. 10 czerwca na plac szkolny wjechał samochód dostawczy wraz z zamówionym garażem. Montaż garażu na tak przygotowanym podłożu trwał pół godziny. Blacha na dachu garażu została wyłożona specjalnym filcem antykondensacyjnym, który zapobiegnie skraplaniu się pary wodnej.

Kolejnym zrealizowanym zadaniem był "Zakup traktorka dla ZSP w Rększowicach", który to opiewał na kwotę 10 000 zł brutto.  W tej cenie udało się zakupić markowy, bardzo dobrej jakości traktorek koszący. Wyposażony w automatyczną skrzynię biegów, zaczep do przyczepy oraz pojemny kosz zbierający. Teren przynależący do szkoły jest duży, a taki traktorek znacznie ułatwi pracę wokół niej. W chwili obecnej traktorek pozwoli również na pielęgnację wyremontowanego jesienią 2019 roku boiska szkolnego, gdyż posiada dodatkową nakładkę do mulczowania, która to użyźnia trawnik. W przyszłości planuję dokupić do niego dodatkowe wyposażenie w postaci wertykulatora, przyczepki oraz pługa do śniegu. Tak więc traktorek ma być wykorzystywany przez cały rok.

Możemy więc cieszyć się nowym sprzętem, który będzie służył długie lata.

Fundusz sołecki Rększowic jest już w większości zrealizowany. W marcu zostało już zrealizowane zadanie pn.: "Zakup książek do filii biblioteki publicznej w Rększowicach". W związku z tym za kwotę 657,70 zł zostało zakupione kilkadziesiąt nowych pozycji książkowych.

Do realizacji pozostały zadania: "Zakup sprzętu AGD i wyposażenia kuchni do strażnicy OSP Rększowice" oraz "Dofinansowanie Gminnego Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Konopiskach", które to jest zadaniem wspólnym kilku sołectw.

Sołtys sołectwa Rększowice
Mateusz Haczyk

Fot. Sołectwo Rększowice 

 

 

 

 
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).