Wtorek, 5 grudnia 2023r. | Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty
Pokaż menu

Siódma edycja konkursu “List do Taty”

25 października, 2023
Siódma edycja konkursu “List do Taty”

W czerwcu bieżącego roku odbyła się już siódma edycja konkursu "List do Taty", inicjatywy realizowanej pod patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka - Mikołaja Pawlaka i pod auspicjami Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej. Konkurs skierowany jest do uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych, a jego głównym celem jest propagowanie dojrzałego i odpowiedzialnego ojcostwa. Jest to również wyjątkowa okazja, by dzieci wyraziły swoje myśli i uczucia w formie listu do swoich ojców.

Niezmiennie organizowany co dwa lata od 2011 roku, konkurs przyjął formułę regionalną, gdzie uczestnictwo zależy od okręgu wyborczego senatora. Uczniowie, których prace zostaną wyselekcjonowane, przesyłane są przez szkoły do właściwego biura senatorskiego, gdzie zostają poddane ocenie powołanego przez senatora jury. Wszystko to skupia się na etapie okręgowym, gdzie wyłaniani są zwycięzcy, których prace kierowane są do senackiej Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej w celu wzięcia udziału w etapie ogólnopolskim.

W tym roku szkolnym Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rększowicach miał okazję wziąć udział w tym niezwykłym konkursie. Zuzanna Ziora z klasy V odniosła sukces, zajmując trzecie miejsce w etapie okręgowym. Konkurencja była mocna, biorąc pod uwagę, że w etapie okręgowym uczestniczyły cztery powiaty: częstochowski, kłobucki, lubliniecki i myszkowski. Nagrodę dla Zuzanny osobiście wręczył senator Ryszard Majer, który odwiedził naszą szkołę 11 października, w towarzystwie Pana Wójta Gminy Konopiska, Jerzego Żurka, oraz Zastępcy Wójta Gminy, Pani Iwony Lisek.

W tym samym konkursie uczestniczył również Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Kochanowskiego w Aleksandrii, który 11 października 2023 roku także miał zaszczyt gościć w szkole Senatora Rzeczypospolitej Polskiej Ryszarda Majera, Wójta Gminy Konopiska Jerzego Żurka oraz Radnego Gminy Konopiska Marcina Poleszczuka. W konkursie wzięli udział Julia Poleszczuk oraz Hubert Ciuk. Julia Poleszczuk zdobyła drugie miejsce w etapie okręgowym, a nagrodę wręczono jej w trakcie uroczystości z udziałem senatora Ryszarda Majera, nauczycielki języka polskiego, pani Sylwii Herman oraz samego taty Julii.

To wydarzenie przypomina nam, że wartości rodzinne i więzi między pokoleniami stanowią fundament naszego społeczeństwa. Dzięki takim inicjatywom jak "List do Taty", mamy okazję podkreślić rolę ojców w życiu rodziny i pokazać, że odpowiedzialne ojcostwo zasługuje na nasz szacunek i uznanie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jego organizacji.

konkurs List do Taty konkurs List do Taty

 
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).