Wtorek, 16 lipca 2024r. | Imieniny: Mariki, Benity, Eustachego
Pokaż menu

SOBÓTKA 2016 „ FESTIWAL OGNIA”

29 czerwca, 2016
Fragment użytku ekologicznego Jeziorko w pobliżu Korzonka - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Fragment użytku ekologicznego Jeziorko w pobliżu Korzonka - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Sobótka 2016 

Tradycyjnie, jak co roku spotkaliśmy się, aby uczestniczyć w niezwykłym Święcie Kupały. Impreza ta okazała się ogromnym sukcesem. Atrakcje przygotowane przez zespół Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach oraz UKS Orzeł Konopiska, zachęcały nawet najbardziej wymagających do wspólnego świętowania. Wójt Jerzy Żurek otworzył uroczystości - Sobótka 2016 „Festiwal Ognia”.

Na początek zaprosiliśmy wszystkich do wzięcia udziału w Pikniku Rodzinnym „Żyj zdrowo na sportowo”, w zabawach rekreacyjno-sportowych na płycie stadionu, obserwowaniu pokazu Częstochowskiej Grupy Freestyle Football oraz pokazu  ratownictwa medycznego jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Częstochowy. Tego dnia nie mogło zabraknąć również strefy kibica. Na ogromnym telewizorze przed budynkiem GCKiR licznie zgromadzili się fani piłki nożnej, aby wspólnie kibicować Reprezentacji Polski. O godz.16.00 przenieśliśmy się na scenę, gdzie kolejno prezentowali się: tancerki i tancerze z Zespołu Konopielki (choreograf Pani Ewa Błaszczyk), uczniowie ze SP w Łaźcu (przygotowała Pani Aneta Krząpa), uczennice: Anna Blukacz, Sandra Harabas i Nikola Cuber ze SP w Jamkach-Korzonku (przygotowała Pani Olga Włodarska), Karolina Skaczyło (przygotował Pan Dariusz Herman) i zespół „EFEKT” (instruktor Pani Karolina Słowik) z ZSP w Aleksandrii, dzieci z  klas I-III z ZSP w Rększowicach, które zaprezentowały się w trzech utworach wokalnych (przygotowały Pani Sylwia Kaczmarzyk i Pani Marzena Zasuń), Zuzanna Tekiela z ZSP
w Hutkach (przygotował Pan Stanisław Michalczyk), Małgorzata Glińska z ZSP w Kopalni (przygotowali Pani Agnieszka Utrata i Pan Artur Broncel), wokaliści z ZSP w Konopiskach: Wiktoria Wojtaluk, Julia Kozik, Jakub Morawiec, Viktoria Kozik oraz Angelika Knapczyk (przygotował Pan Stanisław Michalczyk). Swoje programy przedstawiły również zespoły: „Afera”- choreograf Pani Karolina Słowik, Mażoretki „Szyk”- instruktor Pani Magdalena Chętkowska, „Barbórki”, Zespół Śpiewaczy Gminy Konopiska oraz członkowie Stowarzyszenia „Prometeus” z niezwykle utalentowanym Robertem Mateuszukiem. Pierwszą część naszego sobótkowego świętowania zakończył występ Pani Olgi Kędzi, która przeczytała zebranej publiczności „Legendę o kwiecie paproci” własnego autorstwa. Nie mogło zabraknąć stałego punktu programu: konkursu na najładniejszy wianek. Tegoroczne wianki zachwycały różnorodnością kwiatów, traw, ziół i zbóż a tym samym zapachów. Pod wieczór na scenie pojawiła się długo wyczekiwana gwiazda Stefano Terrazzino wraz z uroczą tancerką i swoim zespołem. Tancerz ogromnym temperamentem i charyzmą porywał zgromadzonych do zabawy. Wszyscy byliśmy zauroczeni niezwykłym występem włoskiego artysty, który na życzenie publiczności wykonał swój najnowszy utwór. Nie był to jednak koniec atrakcji. Niesamowite i niecodzienne widowisko przygotowała GRUPA FEUER SHOW- ALCHEMICY Z NYSY – czyli żonglerka i taniec z ogniem. Podpalenie „Sobótki” podkreśliło magiczny charakter sobotniej imprezy, a widowiskowy pokaz sztucznych ogni oraz zabawa taneczna do późnych godzin były zwieńczeniem „Nocy Świętojańskiej”.

Dyrektor GCKiR w Konopiskach Iwona Lisek składa serdeczne podziękowania Jednostkom OSP z Hutek, Konopisk i Rększowic. Sponsorowi- zapewniającemu zabezpieczenie medyczne- FIRMIE SCANMED, pracownikom obsługi technicznej z Urzędu Gminy Konopiska oraz całemu zespołowi GCKiR w Konopiskach.
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).