Środa, 24 kwietnia 2024r. | Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza
Pokaż menu

Spotkanie Wójta z Sołtysami z okazji ich święta

12 marca, 2024
Spotkanie Wójta z Sołtysami z okazji ich święta

11 marca w Polsce obchodzony jest Dzień Sołtysa. Każdego roku staramy się o tym święcie pamiętać. W miniony poniedziałek, w godzinach popołudniowych, do sali konferencyjnej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Konopiskach na zaproszenie Wójta Gminy Konopiska Jerzego Żurka przybyli sołtysi, aby wspólnie uczcić ten dzień.

Wójt złożył sołtysom życzenia wszelkiej pomyślności, dalszych sukcesów w działalności sołeckiej, wyraził szacunek i wdzięczność za zaangażowanie oraz trud włożony w pełnienie obowiązków. Podkreślił, że funkcja sołtysa jest wyjątkowa. To gospodarz i opiekun wsi, który jest najbliżej ludzkich spraw. Podziękował za podjęte starania, które przyczyniły się do rozwoju sołectw i inicjowanie działań kulturalnych, które integrują naszą społeczność.

spotkanie z sołtysami
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).